RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jest decyzja ws. dodatku covidowego dla personelu niemedycznego

Komu przysługuje dodatek covidowy? (fot. Jacek Szydlowski/NurPhoto via Getty Images)
Komu przysługuje dodatek covidowy? (fot. Jacek Szydlowski/NurPhoto via Getty Images)

Personel niemedyczny szpitali zaangażowany w walkę z epidemią powinien zostać doceniony i otrzymać jednorazowy dodatek covidowy – to jedno z ustaleń wtorkowego spotkania ministra zdrowia Adama Niedzielskiego z przedstawicielami związków zawodowych.

Afera szczepionkowa w Niemczech. Ujawniono najczęstsze metody oszustów

Tysiące osób w Niemczech oszukuje, usiłując się dostać na szczepienie przeciwko COVID-19 bez kolejki. Jak informuje program telewizyjny „Report...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Minister zdrowia rozmawiał m.in. o wzroście wynagrodzeń w ochronie zdrowia z przedstawicielką NSZZ „Solidarność” Marią Ochman oraz Urszulą Michalską z OPZZ.

„Gwarancja minimalnego wynagrodzenia”


Rzecznik ministerstwa Wojciech Andrusiewicz pytany o efekty spotkania powiedział, że „wszyscy uczestnicy zgodzili się, iż wzrost wynagrodzeń musi dotyczyć przede wszystkim tych grup, które dotychczas były pomijane przy wzroście płac i które borykają się z najtrudniejszą sytuacją finansową”.

– Uczestnicy spotkania zgodzili się także, że musi być pełna gwarancja minimalnego wynagrodzenia, poniżej którego żaden podmiot systemu nie będzie mógł zejść – dodał. Andrusiewicz poinformował, że „jest porozumienie na linii resort i strona społeczna, że gratyfikacja dla zawodów niemedycznych placówek zaangażowanych w walkę z COVID-19 jest należna”.

Komu będzie przysługiwał dodatek covidowy?


Chodzi – jak wyjaśnił – m.in. o salowe i sanitariuszy zespołów transportowych, którzy pracowali przy pacjentach z COVID-19.

Rzecznik przytacza przy tym zapewnienia Adama Niedzielskiego, zgodnie z którym rozwiązanie finansowe dotyczące jednorazowego dodatku to „kwestia najbliższych dni”. – Jednocześnie chcieliśmy wyrazić podziękowanie za niezwykle konstruktywny dialog paniom przewodniczącym Ochman i Michalskiej – dodał.

Zobacz także: Fake newsy i manipulacje w „Spowiedzi ratownika”. Wideo usunięte przez YouTube’a

źródło:

Zobacz więcej