RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

ZUS jeszcze w maju skontroluje TVN pod kątem naruszania praw pracowniczych

Kontrola w TVN to efekt skargi długoletniego pracownika tej telewizji (fot. Shutterstock)
Kontrola w TVN to efekt skargi długoletniego pracownika tej telewizji (fot. Shutterstock)

Jeszcze w maju Zakład Ubezpieczeń Społecznych przesłucha współpracowników TVN pod kątem warunków pracy. Skargę w tej sprawie złożył 1,5 roku temu były długoletni operator TVN, Kamil Różalski, wraz z grupą osób. Biuro prasowe TVN Discovery Polska zapewnia, że nie łamie przepisów.

Były pracownik oskarża TVN: „mobbing, korupcja, poniżanie”. Stacja wydaje oświadczenie

Kamil Różalski, który współpracował z TVN przez kilkanaście lat, oskarżył stację o szereg nieprawidłowości. Pisał o „mobbingu, szantażu, korupcji,...

zobacz więcej

„Warunki zatrudnienia wszystkich osób wykonujących wolne zawody w ramach współpracy z telewizją TVN, w tym operatorów kamer, są zgodne z prawem” – informują służby prasowe komercyjnego nadawcy, cytowane przez portal wirtualnemedia.pl.

TVN Discovery zapewnia też, że „bardzo dokładnie analizuje” każde zgłoszenie dotyczące ewentualnego naruszenia obowiązujących w firmie zasad. „Traktujemy je poważnie. Wewnętrzne postępowania wyjaśniające w takich sprawach są objęte poufnością i nie udzielamy na ich temat informacji. Wobec osób składających skargi nie są wyciągane negatywne konsekwencje, a każda osoba oceniana jest wyłącznie na podstawie swoich kompetencji i zaangażowania w wykonywaną pracę” – twierdzą służby prasowe koncernu.

Kamil Różalski, który wraz z kolegami z pracy w październiku 2019 r. złożył skargę na pracodawcę, ma nadzieję, że skontrolowane zostaną wszystkie „umowy śmieciowe i B2B w całym TVN-ie i około 450 milionów złotych znajdzie się w kasie ZUS, a nie w kieszeniach udziałowców Discovery Inc” oraz – że „około 1800 osób nabędzie prawo do bezpłatnego leczenia oraz emerytury w przyszłości”.

ZUS zdecydował jednak o przesłuchaniu naszej grupy. To efekt skargi na pracodawcę - TVN S.A. którą w naszym imieniu...

Opublikowany przez Kamila Różalskiego Poniedziałek, 10 maja 2021
-> Więcej o skardze Kamila Różalskiego i grupy pracowników TVN przeczytasz tutaj.

źródło:
Zobacz więcej