RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

71-latek bez prawa jazdy miał potrącić pieszą i uciec

Starszy mężczyzna podejrzany o potrącenie i ucieczkę z miejsca zdarzenia (fot. Shutterstock)
Starszy mężczyzna podejrzany o potrącenie i ucieczkę z miejsca zdarzenia (fot. Shutterstock)

Opolska policja zatrzymała 71-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego (Śląskie), który jest podejrzewany o potrącenie pieszej i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Jak poinformowało we wtorek biuro prasowe KW Policji w Opolu, w chwili zatrzymania mężczyzna był pijany.

Tragiczny wypadek na drodze. Zginął dziewięciolatek

9-letnie dziecko poniosło śmierć wypadku, do którego doszło we wtorek miejscowości Słodków Drugi (Lubelskie) na drodze krajowej nr 19. Trasa jest...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Przed południem policjanci z Kietrza otrzymali informację o potrąceniu 61-letniej kobiety przez samochód. Sprawca potrącenia uciekł z miejsca zdarzenia.

W wyniku działań operacyjnych policjanci ustalili numery rejestracyjne samochodu, który uczestniczył w wypadku. Funkcjonariusze pojechali do powiatu raciborskiego, gdzie według policyjnej bazy danych był zameldowany właściciel samochodu. W garażu znaleziono pojazd z uszkodzeniami odpowiadającymi relacji poszkodowanej.

W domu zastano także 71-letniego właściciela samochodu. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany. Jak się okazało, nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Podejrzewany został przewieziony do komendy. Gdy wytrzeźwieje, zostaną mu przedstawione zarzuty. Za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu, ucieczkę z miejsca zdarzenia i prowadzenie pojazdu bez uprawnień grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: Dramat na Podlasiu. Zginęli dwaj młodzi mężczyźni

źródło:

Zobacz więcej