RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Setki zabitych. Nasila się konflikt pomiędzy Izraelem a Palestyną

Rakiety spadają na obiekty cywilne w Izraelu i Palestynie (fot. PAP/EPA/ABIR SULTAN)
Rakiety spadają na obiekty cywilne w Izraelu i Palestynie (fot. PAP/EPA/ABIR SULTAN)

W mieście Aszkelon w Izraelu we wtorek w atakach rakietowych przeprowadzonych przez Hamas ze Strefy Gazy zginęły dwie Izraelki. Śmierć poniosły, gdy rakiety uderzyły w ich domy. O stratach poinformowali także Palestyńczycy.

Odwet za atak rakietowy. 15 członków Hamasu zabitych

Izraelskie siły zbrojne przeprowadziły serię 130 uderzeń na cele związane z Hamasem w Strefie Gazy, zabijając 15 członków tej organizacji – podało...

zobacz więcej

Od wieczora w poniedziałek zbrojne ugrupowania Hamas i Dżihad Islamski stale przeprowadzają ataki na Izrael. W wyniku tych ataków ponad 70 Izraelczyków trafiło do szpitala Barzilai w Aszkelonie – podały we wtorek służby medyczne.

Hamas poinformował, że w „ciągu pięciu minut” we wtorek po południu wystrzelił na sąsiednie miasto Aszdod 137 rakiet, uderzając w izraelski system obrony przeciwrakietowej Żelazna Kopuła.

Z kolei armia izraelska zwielokrotniła ataki powietrzne na pozycje Hamasu i Dżihadu Islamskiego. Według ostatnich danych miejscowego ministerstwa zdrowia w izraelskich atakach w Strefie Gazy od poniedziałku zginęło 126 osób w tym dzieci. 

Kolejna niespokojna noc w Jerozolimie. Jest wielu rannych

Do kolejnych starć doszło w poniedziałek wieczorem między Palestyńczykami a izraelską policją w Jerozolimie – pisze agencja AFP. Palestyński...

zobacz więcej

Ile osób zginęło?


Palestyńczycy ze Strefy Gazy poinformowali we wtorek, że w ponad 130 izraelskich atakach lotniczych zginęło 30 osób, a ponad 100 zostało rannych.

Z kolei izraelskie służby specjalne podały we wtorek, że zabiły dwóch głównych terrorystów Islamskiego Dżihadu.

Jeden z terrorystów został zidentyfikowany jako Samah Abed al-Mamluk, który odpowiadał za arsenał rakietowy Islamskiego Dżihadu.

Ministerstwo zdrowia Stefy Gazy podało we wtorek po południu, że w ostatnich atakach izraelskiego lotnictwa zginęło 28 osób, a 152 zostały ranne. Podkreśliło, że wśród śmiertelnych ofiar jest 9 dzieci i kobieta.

Z kolei izraelska armia poinformowała, że wśród zabitych jest 16 bojowników Hamasu i Islamskiego Dżihadu. Twierdzi też, że palestyńscy cywile prawdopodobnie zginęli w wybuchu zabłąkanej rakiety wystrzelonej z Gazy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej