RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Projekt dot. edukacji seksualnej. Radni PiS będą wnioskować do prezydenta Warszawy

Radni PiS będą wnioskować do Rafała Trzaskowskiego ws. projektu dot. edukacji seksualnej (fot. Forum)
Radni PiS będą wnioskować do Rafała Trzaskowskiego ws. projektu dot. edukacji seksualnej (fot. Forum)

Radni Prawa i Sprawiedliwości będą na najbliższej sesji Rady Warszawy wnioskować do prezydenta miasta o informację na temat projektu dotyczącego edukacji seksualnej młodzieży i dorosłych. Został on zgłoszony przez anonimową mieszkankę w ramach budżetu obywatelskiego. Jego koszt to prawie 3 miliony 300 tysięcy złotych.

Prezes PiS: Edukacja seksualna w szkołach to celowa demoralizacja dzieci

Wczesną seksualizację dzieci trzeba określić jako celową demoralizację i to taką przeprowadzoną „na zimno”, po to, żeby dziecko skoncentrować na...

zobacz więcej

Według radnych PiS środki te miałyby zostać przeznaczone na organizację warsztatów, które będą obejmować takie zagadnienia jak: „mowa nienawiści, in vitro, tożsamość płciowa, pornografia bądź też seks w internecie”.

Negatywne stanowisko Mazowieckiej Kurator Oświaty


Projekt został pozytywnie oceniony przez stołeczny ratusz i dopuszczony do głosowania. Negatywne stanowisko zajęła natomiast Mazowiecka Kurator Oświaty. W piśmie skierowanym do Ratusza Aurelia Michałowska zauważa, że prawo nie przewiduje kompetencji samorządu terytorialnego do realizowania zadań dydaktyczno-wychowawczych zastrzeżonych dla organów administracji rządowej oraz szkół i placówek. W jej ocenie przyjęcie projektu narusza tę normę.

Zobacz także: Edukacja seksualna w Warszawie za miliony


Stanowisko wojewódzkiej kurator podzielają stołeczni radni PiS. Przewodniczący klubu PiS w Radzie Warszawy Cezary Jurkiewicz powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że temat ten budzi również niepokój rodziców. W jego ocenie nie powinno przeznaczać się w dobie pandemii tak ogromnych środków na tego typu projekty. Dodaje, że radni PiS chcą, aby Rafał Trzaskowski wytłumaczył się z tej sprawy.

Najbliższa sesja Rady Warszawy odbędzie się w czwartek. Początek obrad o godzinie 10.00.

źródło:
Zobacz więcej