RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tajemnicze pułapki w lesie. Kto je zastawił?

Leśne pułapki na motocyklistów (fot. Policja)
Leśne pułapki na motocyklistów (fot. Policja)

Na terenach leśnych podkieleckiej gminy Chęciny (Świętokrzyskie) zamontowano rozciągnięte między drzewami linki. Najprawdopodobniej ktoś chciał je wykorzystać jako pułapkę na motocyklistów. Śledztwo w tej sprawie prowadzi policja, która apeluje do mieszkańców o pomoc w wykryciu sprawcy.

Wilczyca schwytana we wnyki. Sprawę wyjaśnia policja [DRASTYCZNE ZDJĘCIE]

Martwa wilczyca została znaleziona na terenie Nadleśnictwa Daleszyce (woj. świętokrzyskie). Zwierzę padło ofiarą kłusowników, na szyi miało...

zobacz więcej

Od kilku dni pogoda zachęciła wiele osób do wypoczynku na świeżym powietrzu. Duży ruch panuje w lasach, gdzie pojawili się zarówno piesi, rowerzyści jak i miłośnicy jazdy na crossach. Ci ostatni, niestety w zdecydowanej większości jeżdżą w takich miejscach z naruszeniem przepisów.

– Dlatego przypominamy, że wjazd do lasu pojazdem silnikowym bez zgody właściciela czy zarządcy jest wykroczeniem. Każdy, kto zauważy łamanie przepisów na terenach leśnych, w pierwszej kolejności powinien powiadomić o tym odpowiednie służby, straż leśną lub policję – powiedział mł.asp. Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Niestety, nie każdy próbuje rozwiązać tego typu sytuacje w sposób zgodny z prawem. W poniedziałek, na terenie kompleksu leśnego w okolicy miejscowości Zagrody w gminie Chęciny służby leśne ujawniły 18 metalowych linek, rozciągniętych między drzewami.

– Przeszkoda była rozciągnięta w sposób mający najprawdopodobniej utrudnić przejazd lub wręcz wyrządzić krzywdę motocyklistom. Dlatego policjanci z Komisariatu Policji w Chęcinach prowadzą w tej sprawie czynności w kierunku bezpośredniego narażenia na utratę życia lub zdrowia – podkreślił Macek.

Policjanci apelują do wszystkich osób, które mają informacje mogące przyczynić się do wykrycia sprawcy rozwieszenia linek, o kontakt z Komisariatem Policji w Chęcinach na Osiedlu Północ 9, telefonicznie pod numerami 47 801 1340 lub numerem alarmowym 112. Informacje można przekazywać także anonimowo.

Czytaj także: Wysokie zagrożenie pożarowe w lasach. Leśnicy apelują 

źródło:
Zobacz więcej