RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Ubliżał załodze”. Agresywny pasażer na pokładzie samolotu we Wrocławiu

Strażnicy interweniowali ws. agresywnego pasażera samolotu (fot.TVP Wrocław/SG)
Strażnicy interweniowali ws. agresywnego pasażera samolotu (fot.TVP Wrocław/SG)

Funkcjonariusze z placówki straży granicznej we Wrocławiu-Strachowicach we wtorek interweniowali na pokładzie samolotu wobec agresywnego pasażera, który nie stosował się do poleceń kapitana. Ukarano go mandatem.

Kradzież porsche za ćwierć miliona. 46-latek działał w warunkach recydywy

Warte ok. 250 tys. zł porsche panamera odzyskali, kilka dni po kradzieży, poznańscy policjanci. Już został zatrzymany jeden ze sprawców, kolejni są...

zobacz więcej

Rzecznik prasowy komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Joanna Konieczniak poinformowała, że we wtorek funkcjonariusze straży granicznej z placówki we Wrocławiu-Strachowicach podjęli interwencję na pokładzie samolotu, który przyleciał z Londynu do Wrocławia.

– Lecąc samolotem z Londynu 42-letni pasażer pomimo wielokrotnego upominania przez załogę samolotu, nie chciał wypełnić karty lokalizacyjnej, dodatkowo ubliżał załodze, demonstrując w ten sposób swoje niezadowolenie. Na prośbę kapitana statku funkcjonariusze zespołu interwencji specjalnych wkroczyli na pokład samolotu. Pasażer został wyprowadzony z i doprowadzony do pomieszczeń służbowych – powiedziała rzeczniczka.

Dodała, iż pod opieką funkcjonariuszy straży granicznej 42-latek był już bardzo spokojny, nie trzeba było stosować wobec niego środków przymusu bezpośredniego. Mężczyzna za swoje zachowanie na pokładzie ukarany został mandatem karnym.

Czytaj także: Pijackie wybryki podczas lotów. Pasażerowie ukarani grzywnami

źródło:

Zobacz więcej