RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent Duda w Rumunii: Jesteśmy coraz bardziej kompatybilni z innymi wojskami NATO

Prezydent Andrzej Duda (fot. Igor Smirnow/KPRP)
Prezydent Andrzej Duda (fot. Igor Smirnow/KPRP)

Jesteśmy coraz bardziej kompatybilni z innymi wojskami Sojuszu Północnoatlantyckiego - mówił prezydent Andrzej Duda podczas swojej wizyty w Rumunii, gdzie obserwował ćwiczenia wojskowe w Smardan.

Prezydent Duda w Bukareszcie: Chcemy, by Białoruś szła w kierunku demokracji

Chcielibyśmy bardzo, aby Białoruś szła w kierunku demokracji, żeby stawała się krajem w pełni suwerennym i niepodległym - powiedział w poniedziałek...

zobacz więcej

Prezydent Andrzej Duda, który od niedzieli przebywa w Rumunii, we wtorek razem z prezydentem Rumunii Klausem Iohannisem obserwował ćwiczenia wojskowe „Justice Sword 21”.

– Dzisiaj spotkaliśmy się z panem prezydentem tutaj, na poligonie, po to, żeby w praktyce zobaczyć ćwiczenia naszych żołnierzy – mówił polski prezydent podkreślając, że w ćwiczeniach brali udział żołnierze zarówno rumuńscy, jak i polscy, którzy stacjonują w Rumunii.

– Cieszę się, że te ćwiczenia się odbywają, bo tak jak w naszym kraju stacjonujący u nas żołnierze z Rumunii ćwiczą razem z naszymi żołnierzami, na naszych poligonach w Polsce, tak tutaj polscy żołnierze stacjonujący w tej części Europy, w tej części Sojuszu Północnoatlantyckiego doskonalą się także we wspólnej obronie – dodał.

Jak podkreślił, podczas ćwiczeń można nie tylko spotkać się z żołnierzami, ale również obejrzeć uzbrojenie, z którego na co dzień żołnierze korzystają.

– Jak widać, coraz więcej jest tego nowoczesnego sprzętu, coraz bardziej jesteśmy kompatybilni z innymi wojskami Sojuszu, w szczególności z wojskami armii Stanów Zjednoczonych – ocenił prezydent i przypomniał, że w poniedziałek polscy skoczkowie ćwiczyli z amerykańskimi wojskami powietrzno-desantowymi.

Czytaj także: Biden chce bliższej współpracy z sojusznikami w Europie Środkowej [WIDEO]

źródło:

Zobacz więcej