RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kwestia podwyżek dla nauczycieli. MEiN wysłało propozycje związkom

Przed momentem wysłaliśmy organizacjom związkowym i samorządowym propozycje kierunkowe, dotyczące uatrakcyjnienia zawodu nauczyciela poprzez zwiększenie wynagrodzenia i etosu pracy nauczyciela – poinformował we wtorek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Powrót do szkół. Minister Czarnek o luzowaniu obostrzeń

Sytuacja pandemiczna zdaniem służb medycznych, sanitarnych i epidemiologicznych pozwala na stopniowy powrót do szkół – do nauki stacjonarnej także...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Minister Czarnek powiedział na wtorkowej konferencji prasowej, że jest obecnie „znakomity czas”, żeby poświęcić się tematom, które z uwagi na pandemię COVID–19 zostały zepchnięte na dalszy plan, a są szczególnie ważne.

Przypomniał, że gdy obejmował stanowisko jego celem było zwiększenia atrakcyjności zawodu i etosu pracy nauczyciela. – To są te rzeczy, na których nam szczególnie zależy – zaznaczył.

Czarnek powiedział, że 29 kwietnia odbyło się bardzo dobre merytorycznie spotkanie zespołu ds. statusu zawodowego nauczycieli i pracowników oświaty. Jak dodał, wówczas zapowiedziano kolejne spotkanie – stacjonarne 18 maja w resorcie nauki.

Zobacz także: Raport o koronawirusie. Ministerstwo Zdrowia podaje nowe dane

Osoby, które dostały pierwszą dawkę, mogą przyspieszyć termin drugiej

Skrócony czas między dawkami z automatu będzie obowiązywał osoby szczepiące się przeciw COVID-19 od 17 maja. Ci, którzy już są po pierwszym...

zobacz więcej

– Zapowiedzieliśmy wówczas, że tydzień przed tym spotkaniem (...) prześlemy na adresy mejlowe zarówno związków zawodowych, jak i organizacji samorządowców nasze propozycje kierunkowe rozmów. Powtarzam ze szczególnym naciskiem – kierunkowe propozycje rozmów – dodał.

Zaznaczył, że to nie są „żadne decyzje”, a dyskusja na ich temat ma się odbyć 18 maja. Minister poinformował podczas konferencji, że zostały one „przed momentem” wysłane na adresy e–mail organizacji związkowych i samorządowych.

Minister Czarnek powtórzył, że 18 maja ma rozpocząć się bardzo ważna dyskusja na temat uatrakcyjnienia zawodu nauczyciela poprzez zwiększenie wynagrodzenia i zwiększenia etosu pracy nauczyciela. – Temu służą nasze propozycje – podkreślił.

źródło:

Zobacz więcej