RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jest pierwsze zdjęcie z nowego filmu Scorsese. Kogo gra DiCaprio?

Leonardo DiCaprio (fot.  Gareth Cattermole/Getty Images)
Leonardo DiCaprio (fot. Gareth Cattermole/Getty Images)

Długa droga, jaką przeszli twórcy najnowszego filmu Martina Scorsese „Killers of the Flower Moon” od ogłoszenia pracy na tą ekranizacją powieści Davida Granna aż do rozpoczęcia zdjęć, zaowocowała w końcu pierwszym fotosem z filmu. Zobaczyć na nim można Leonardo DiCaprio występującego w jednej z głównych ról.

Listy Johna F. Kennedy'ego do kochanki można kupić na aukcji

Licytacja online czterech listów miłosnych napisanych przez Johna F. Kennedy'ego potrwa do 12 maja. Ich adresatką jest szwedzka arystokratka,...

zobacz więcej

Przygotowania do produkcji filmu „Killers of the Flowers Moon” trwały kilkanaście miesięcy. Twórcom filmu przeszkodziła nie tylko pandemia COVID–19, ale również problemy finansowe. Te skończyły się, gdy platforma streamingowa Apple TV+ zgodziła się wyłożyć 200 milionów dolarów.

Przez jakiś czas problematyczna była również obsada. Pierwotnie Leonardo DiCaprio miał wcielić się w rolę agenta FBI. Ta ostatecznie przypadła w udziale Jesse Plemonsowi, a DiCaprio ostatecznie zagra ranczera z Oklahomy, Ernesta Burkharta.

W latach 20. ubiegłego wieku odegrał on znaczną rolę w morderstwach dokonanych na zamożnych Indianach z plemienia Osage. Ci wzbogacili się ekspoatując złoża ropy naftowej, jakie zostały odkryte na terenie ich rezerwatu.

Zobacz także: Problemy Złotych Globów. Tom Cruise oddał wszystkie statuetki

Fiordland drugim, co do wielkości Parkiem Ciemnego Nieba na świecie?

Nowa Zelandia. Region, nalężący do Parku Narodowego Fiordland, rozpoczął starania, aby stać się akredytowanym Parkiem Ciemnego Nieba. .

zobacz więcej

Film, którego scenariusz został oparty na motywach prawdziwej historii opisanej w powieści Davida Granna, zatytułowanej „Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Indian Osagów i narodziny FBI”, pokaże serię brutalnych morderstw, jaka wstrząsnęła Oklahomą.

Do ich rozwiązania oddelegowany został agent FBI Tom White (Plemons), a głównym podejrzanym staje się bogaty ranczer William Hale (Robert De Niro).

Pierwsze zdjęcie z filmu „Killers of the Flower Moon” opublikował portal „Osage News”. Widać na Ernesta Burkharta (DiCaprio) i Indiankę z plemienia Osage, Mollie (Gladstone). Jest rok 1919.

Nieznana jest jeszcze data premiery filmu, ale raczej nie należy się jej spodziewać wcześniej niż w 2022 roku.

źródło:

Zobacz więcej