RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kradzież porsche za ćwierć miliona. 46-latek działał w warunkach recydywy

Auto wróci do właściciela (fot. Policja)
Auto wróci do właściciela (fot. Policja)

Warte ok. 250 tys. zł porsche panamera odzyskali, kilka dni po kradzieży, poznańscy policjanci. Już został zatrzymany jeden ze sprawców, kolejni są wciąż poszukiwani.

Policyjny pościg za 24-latkiem. Miał przy sobie amfetaminę

Policyjny pościg za 24-latkiem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie narkotyki. Niewykluczone,...

zobacz więcej

Jak poinformowała we wtorek sierż. sztab. Marta Mróz z biura prasowego poznańskiej policji, zdarzenie miało miejsce w marcu – policjanci ujawnili sprawę dopiero teraz.

– Do kradzieży doszło w nocy, przed domem w rejonie Grunwaldu w Poznaniu. Sprawcy przełamali zabezpieczenia i odjechali samochodem. Po zgłoszeniu policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą i już po kilku dniach operacyjnie ustalili osoby, które mogły mieć związek z tym przestępstwem – podała.

Niespełna tydzień później w jednym z garaży na terenie miasta funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku jednego ze złodziei i odzyskali porsche. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do pojazdu, za co grozi mu do 10 lat więzienia.

Marta Mróz podała, że wymierzona mu kara może być jednak wyższa ze względu na to, że 46-latek działał w warunkach recydywy.

Pozostali dwaj mężczyźni, którzy również mieli związek z tym przestępstwem, są wciąż poszukiwani. Mróz podała, że odzyskany samochód, po wykonaniu niezbędnych czynności, będzie mógł wrócić do właściciela.

Zobacz też: Złodziej i paser wpadli z trefnymi autami [WIDEO]

źródło:

Zobacz więcej