SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Aresztowano współzałożycielkę grupy Extinction Rebellion

Gail Bradbrook (fot. Wiktor Szymanowicz/Barcroft Media via Getty Images)
Gail Bradbrook (fot. Wiktor Szymanowicz/Barcroft Media via Getty Images)

Brytyjska aktywistka klimatyczna Gail Bradbrook, współzałożycielka grupy Extinction Rebellion, została aresztowana we wtorek pod zarzutem spiskowania w celu uszkodzenia mienia i oszustwa w związku z zaatakowaniem przez aktywistów siedzib banków.

Incydent przed Sejmem. Ekoaktywistka przykleiła się do drzwi [WIDEO]

Aktywistka jednej z organizacji ekologicznych przykleiła się do drzwi Kancelarii Sejmu. Jej koleżanki zaznaczyły, że jest to protest przeciwko...

zobacz więcej

W kwietniu aktywiści z Extinction Rebellion w ramach akcji nazwanej „Money Rebellion” rozbili witryny siedzib banków HSBC i Barclays w dzielnicy finansowej Canary Wharf w Londynie i zaatakowali siedzibę firmy ubezpieczeniowej Lloyd's of London.

– Współzałożycielka Extinction Rebellion Gail Bradbrook została aresztowana dziś rano ok. godz. 5.30 przez funkcjonariuszy policji metropolitalnej w swoim domu w Stroud pod zarzutem spiskowania w celu spowodowania uszkodzenia mienia i oszustwa w związku z akcją nieposłuszeństwa obywatelskiego „Money Rebellion” – poinformowała rzeczniczka grupy.

49-letnia Bradbrook, który ma doktorat z biofizyki molekularnej, twierdzi, że Wielka Brytania i inne kraje działają zbyt wolno, aby zatrzymać zmiany klimatyczne na Ziemi oraz że zachodni system finansowy napędza nadmierne eksploatowanie planety.

Przeczytaj też: Więcej uprawnień dla policji? Przeciwnicy zmian demonstrowali w Londynie

źródło:

Zobacz więcej