RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

PO chce wstrzymać pieniądze z Unii. Jest reakcja PSL

Władysław Kosiniak-Kamysz i Krzysztof Paszyk. Spór o Fundusz Odbudowy teraz w Senacie (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Władysław Kosiniak-Kamysz i Krzysztof Paszyk. Spór o Fundusz Odbudowy teraz w Senacie (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Platforma Obywatelska wciąż walczy o wstrzymanie Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie ze strategią partii marszałek Senatu Tomasz Grodzki zdecydował, że prace izby wyższej w tej sprawie zostaną odłożone w czasie. – Będziemy chcieli wyjaśnić tę sytuację, ale moim zdaniem projekt mógł być procedowany już w ramach aktualnie zapowiadanego posiedzenia Senatu – przyznał w Polskim Radiu poseł Krzysztof Paszyk (PSL).

PO sabotuje Fundusz Odbudowy dla Polski z UE

Politycy PO chcą opóźnić pracę nad ratyfikacją Funduszu Odbudowy. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zdecydował, że izba wyższa nie zajmie się na...

zobacz więcej

Platforma Obywatelska (wspólnie z Konfederacją i Solidarną Polską) konsekwentnie sprzeciwia się poparciu dla Krajowego Planu Odbudowy i przyjęciu w ramach Funduszu Odbudowy gigantycznych środków z Unii Europejskiej.

Tomasz Grodzki zdecydował, że izba wyższa nie zajmie się na najbliższym posiedzeniu ustawą, która pozwoli uruchomić 770 mld zł dla Polski w ramach walki z koronakryzysem.

Zobacz także -> Kolejny polityk PO ostro wypunktował Budkę i Trzaskowskiego

Krzysztof Paszyk przyznał, że dla Polskiego Stronnictwa Ludowego jest to nie do końca zrozumiała decyzja. – Będziemy chcieli wyjaśnić tę sytuację, ale moim zdaniem projekt mógł być procedowany już w ramach aktualnie zapowiadanego posiedzenia Senatu – ocenił.

Geniusz Leszka Balcerowicza? „Ludzie stali się biedakami”

Tygodnik Tomasza Lisa opublikował wywiad z Leszkiem Balcerowiczem i przedstawił go jako autorytet w dziedzinie ekonomii. – Pan Balcerowicz...

zobacz więcej

W rozmowie z Polskim Radiem Paszyk dodał, że ludowcy nie mieli problemu z poparciem KPO w Sejmie, ponieważ większa część ich postulatów została spełniona przez premiera Mateusza Morawieckiego i sztab ministrów, który nad KPO pracował.

– To chociażby zwiększenie pieniędzy na rolnictwo do 6 proc., o co postulowaliśmy – zaznaczył.

Zobacz także -> Poseł Lewicy ujawnia: Były rozmowy o tym, żeby Kosiniak był premierem

– Na etapie senackim będziemy zwracali uwagę na dwa ważne aspekty: pierwsza rzecz to preambuła do ustawy zwracająca uwagę na wydatkowanie pieniędzy w sposób przejrzysty, a druga rzecz to kwestia wpisania uprawnień NIK, by kontrolowała wydatkowanie pieniędzy – mówił polityk PSL.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej