RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent w Rumunii. Bierze udział w ćwiczeniach wojskowych Justice Sword 21

Prezydent Andrzej Duda oraz prezydent Rumunii Klaus Iohannis biorą we wtorek udział w ćwiczeniach wojskowych „Justice Sword 21” w Smardan. Duda spotka się także z polskimi żołnierzami biorącymi udział w ćwiczeniach. To drugi dzień wizyty głowy państwa w Rumunii.

Polscy spadochroniarze ramię w ramię z amerykańskimi. Prezydent Duda: Symbol prawdziwej siły NATO [WIDEO]

Kilka godzin temu polscy spadochroniarze wylądowali ramię w ramię z amerykańskimi żołnierzami w ramach ćwiczeń przeprowadzonych jako część Defender...

zobacz więcej

Wizyta prezydentów Polski i Rumunii na poligonie z Smardan rozpoczęła się ok. godz. 11 polskiego czasu.

 
Prezydent Duda ma się również spotkać z polskimi żołnierzami biorącymi udział w ćwiczeniach.

Jak podał BBN na Twitterze, to będzie siódme spotkanie Andrzeja Dudy z Polskimi Kontyngentami Wojskowymi (Kuwejt, Afganistan, Łotwa, Rumunia, Bośnia, Sycylia, Rumunia).
 
Zgodnie z harmonogramem wizyty, ok. godz. 12.30 polskiego czasu przewidziana jest wypowiedź prezydenta dla mediów.

Wtorek to drugi dzień oficjalnej wizyty prezydenta Dudy w Rumunii. W poniedziałek rozmawiał on m.in. z prezydentem Rumunii, wziął także udział w szczycie Bukareszteńskiej Dziewiątki (B-9).

Zobacz też: 
Biden chce bliższej współpracy z sojusznikami w Europie Środkowej [WIDEO] W debacie liderów państw wschodniej flanki NATO - Polski, Rumunii, Litwy, Łotwy, Estonii, Czech, Słowacji, Bułgarii i Węgier - uczestniczył też prezydent USA Joe Biden oraz sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg.

źródło:

Zobacz więcej