RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Alarm bombowy w Warszawie. Ewakuowani pracownicy m.in. Sądu Najwyższego

Ok. godz. 10.00 ewakuowano gmach Sądu Najwyższego (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Ok. godz. 10.00 ewakuowano gmach Sądu Najwyższego (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Najnowsze

Popularne

Około 40 miejsc w Warszawie zostało ewakuowanych w związku z informacjami o podłożonych bombach. Ewakuowano m.in. pracowników Najwyższej Izby Kontroli, Krajowej Rady Sądownictwa, Sądu Najwyższego i Sądu Apelacyjnego w Warszawie.

Pożar domu. Jedna osoba zaginiona, wśród poszkodowanych dzieci

Cztery osoby zostały poszkodowane w wyniku pożaru drewnianego domu w miejscowości Siedliska (woj. małopolskie). – Trwa dogaszanie pożaru i...

zobacz więcej

Ok. godz. 10 ewakuowano gmach Sądu Najwyższego przy placu Krasińskich w Warszawie - na zewnątrz wyszli pracownicy Sądu Najwyższego oraz warszawskiego Sądu Apelacyjnego.

O alarmie w NIK poinformowano w komunikacie zamieszczonym na stronie Izby. „Dziś w godzinach porannych, za pośrednictwem poczty elektronicznej poinformowano o podłożeniu ładunku wybuchowego w siedzibie Najwyższej Izby Kontroli oraz części delegatur na terenie kraju” – poinformowano w nim.

„Wobec powyższego przedstawiciele Najwyższej Izby Kontroli poinformowali odpowiednie służby oraz zarządzili ewakuację siedziby NIK oraz zagrożonych delegatur (Olsztyn, Białystok, Kielce, Poznań, Wrocław, Rzeszów, Warszawa, Łódź)” - podaje NIK.

Wiceszef KRS sędzia Wiesław Johann potwierdził, że do Rady również przyszedł mail o ładunku. „Są odpowiednie procedury, powiadomiliśmy policję, dokonano sprawdzenia, pracownicy nie mogli zostać w biurze w tym czasie, zostali ewakuowani. Okazało się, że żadnego zagrożenia nie ma” - powiedział sędzia Johann.

„Jest już po wszystkim, to trwało 45 minut. Posiedzenie miało się rozpocząć o godz. 9, rozpocznie się o godz. 11”- dodał sędzia Johann.

W Warszawie policjanci otrzymali informacje o ok. 40 miejscach, do których przyszły maile o podłożonych ładunkach wybuchowych. Wszystkie te miejsca są przez funkcjonariuszy sprawdzane.

Czytaj także: Bomba lotnicza na skrzyżowaniu we Wrocławiu

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej