RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Białoruś. Pożar w kościele Matki Bożej w Budsławiu

W czasie pożaru w kościele nie było parafian (fot. YouTube/ catholicby)
W czasie pożaru w kościele nie było parafian (fot. YouTube/ catholicby)

Pożar w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Narodowym Sanktuarium Matki Bożej w Budsławiu w obwodzie mińskim – poinformowała agencja Interfax-Zachód. To najważniejsze sanktuarium katolickie na Białorusi.

Dym i eksplozje przy granicy z Polską. Na miejscu dziesiątki zastępów straży [WIDEO]

Od rana kilkadziesiąt zastępów czeskich strażaków walczy z pożarem na terenie firmy zajmującej się złomowaniem pojazdów i recyklingiem w Ostrawie,...

zobacz więcej

„Ratownicy dostali zgłoszenie o zadymieniu w budynku kościoła w Budsławiu w rejonie miadziolskim o godz. 7.47. O zdarzeniu poinformował ksiądz.

W czasie pożaru w kościele nie było parafian” – podały we wtorek na Twitterze służby prasowe ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Przybyłe na miejsce jednostki resortu stwierdziły zadymienie na wyższych kondygnacjach kościoła. Uruchomiono sprzęt specjalistyczny i ratowniczy.

Zobacz także: Ogień w kościele w Lublinie. „Chwilę przed pożarem ktoś stamtąd wychodził”

Wypadek i pożar na S8. Jedna osoba nie żyje [WIDEO]

Na trasie S8 w kierunku Poznania pomiędzy ul. Powstańców Śląskich i ul. Lazurową w Warszawie doszło do zderzenia dwóch aut osobowych i ciężarówki,...

zobacz więcej

Jak poinformował proboszcz parafii w Budsławiu ksiądz Dzmitry Dubawik, obraz Matki Bożej Budsławskiej został przeniesiony w bezpieczne miejsce.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Białorusi, biskup witebski Oleg Butkiewicz, wzywa wiernych do modlitwy o uratowanie sanktuarium w Budsławiu, które jest nie tylko centrum życia duchowego, ale również unikatowym zabytkiem architektury sakralnej i sztuki.

Zobacz także: Miała podpalić kościół w Lublinie. Zatrzymano 34-letnią kobietę 

źródło:

Zobacz więcej