SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Stuhr tłumaczy kryzys opozycji. „Ma bardzo wymagających wyborców”

Maciej Stuhr znów mocno o PiS (fot. Krzysztof Zatycki/NurPhoto via Getty Images)
Maciej Stuhr znów mocno o PiS (fot. Krzysztof Zatycki/NurPhoto via Getty Images)

Znany z antyrządowych poglądów aktor Maciej Stuhr powiedział, że każdy dzień rządu Zjednoczonej Prawicy „jest potwierdzeniem jego najgorszych przypuszczeń”. Odniósł się również do słabych wyników sondażowych opozycji. Stwierdził, że są one m.in. wynikiem „rozdawnictwa” PiS.

Kolejny polityk PO ostro wypunktował Budkę i Trzaskowskiego

Szef PO Borys Budka przeżywa ostatnio ciężkie chwile. Teraz poseł PO Ireneusz Raś przyznał, że jest „rozczarowany” szefem swojej partii. –...

zobacz więcej

Maciej Stuhr regularnie udziela wywiadów, w których krytykuje rząd. W lutym w rozmowie z „Wprost” stwierdził nawet, że „może trzeba rzucić kraj, wyjechać w cholerę, żyć gdzie indziej, przestać się zamartwiać tym, co się dzieje w Polsce”.

Wszystko wskazuje jednak na to, że został w ojczyźnie.

Zobacz także:  Polityk PO uderza w lewicę. „Są większym zagrożeniem niż populiści”

Teraz w rozmowie z Onetem przyznał, że polska polityka go nie zaskakuje, ponieważ dzieje się dokładnie to, czego się obawiał, gdy PiS przejmowało władzę w 2015 r.

Dziennikarka TVN zaatakowała Śpiewaka. Aktywista pyta o mobbing w stacji

„Socjalistyczny radykał”, „ułaskawiony przez Dudę atencjusz" – grzmiała o Janie Śpiewaku na swoim Instagramie Kinga Rusin. Dziennikarka TVN...

zobacz więcej

– W ogóle mnie nie zaskakuje. Właściwie polityka w kraju wygląda tak, jak myślałem, że będzie wyglądać, kiedy sześć lat temu zmieniła się władza. Miałem obawy, że to w tę stronę będzie zmierzać i w tym sensie każdy dzień jest potwierdzeniem moich najgorszych przypuszczeń – powiedział.

Zobacz także:  Maciej Stuhr opuszcza Polskę? „Może trzeba rzucić ten kraj”

Aktor skomentował również słabą sytuację opozycji, która w sondażach wciąż nie potrafi odrobić straty do Prawa i Sprawiedliwości. Wskazał, że rząd rozdaje ludziom pieniądze, zaleca słuchać disco polo i grillować, a ludziom najwidoczniej się to podoba.

Stwierdził, że jednym z problemów opozycji jest to, że ma „bardzo wymagających wyborców”. – Wciąż czekamy na rycerza na białym koniu albo na przeformowanie ideałów w polityce – dodał.

źródło:
Zobacz więcej