RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kolejny polityk PO ostro wypunktował Budkę i Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski, Cezary Tomczyk, Borys Budka (fot. PAP/Piotr Nowak)
Rafał Trzaskowski, Cezary Tomczyk, Borys Budka (fot. PAP/Piotr Nowak)

Szef PO Borys Budka przeżywa ostatnio ciężkie chwile. Teraz poseł PO Ireneusz Raś przyznał, że jest „rozczarowany” szefem swojej partii. – Oczekiwałem od Borysa Budki, że energię sportową, którą posiada, przełoży również na energię w polityce. Nie widzę tego – zaznaczył i dodał, że należy rozważyć zastąpienie Budki na przykład Radosławem Sikorskim. Odnosząc się do politycznych projektów Rafała Trzaskowskiego skomentował je z kolei jako „przerost formy nad treścią”.

Prezydent na wiosennych wagarach. Gdzie jest dziś Rafał Trzaskowski?

Gdy kwitną kasztany, a temperatury szybują wreszcie w górę, uczniowie uciekają ze szkół i zaczyna się wagarowanie. Mają dość długiego roku...

zobacz więcej

Grupa polityków Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej wystosowała list do swoich kolegów. Parlamentarzyści przekonują w nim, że bez gruntownych zmian, nie mają szans, nie tylko na zwycięstwo z Prawem i Sprawiedliwością, ale nawet na utrzymanie pozycji lidera opozycji.

Dokument jest dużym ciosem w szefa PO Borysa Budkę, a podpisało go aż 51 parlamentarzystów, w tym m.in. Grzegorz Schetyna, Sławomir Neumann, Bartosz Arłukowicz, Paweł Zalewski czy właśnie Ireneusz Raś.

Zobacz także:  Polityk PO uderza w lewicę. „Są większym zagrożeniem niż populiści”

Teraz w rozmowie z RMF FM Raś przyznał, że „oczekiwał od Borysa Budki, iż energię sportową, którą posiada, przełoży również na energię w polityce”. – Nie widzę tego, jestem rozczarowany – przyznał.

– W ostatnich tygodniach zastanawiałem się nad tym, kto mógłby wszystkie rodziny PO zjednoczyć i dać wiarę w to, że nasza praca może w perspektywie najbliższych miesięcy może przynieść dobry rezultat, nie tylko sondażowy. Radosław Sikorski to byłaby zmiana, która dawałaby szansę na dojrzałe przejście do ofensywny – dodał poseł Platformy Obywatelskiej.

Raś krytycznie o projekcie Trzaskowskiego

Budka bagatelizuje list otwarty? Poseł KO: Sytuacja jest na pewno poważna [WIDEO]

Parlamentarzyści KO w liście otwartym domagają się przemiany PO. Czy Borys Budka, który twierdzi, że widział trzy wersje tego dokumentu,...

zobacz więcej

Poseł PO odniósł się również do nowego projektu Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy coraz więcej podróżuje po Polsce i próbuje rozwijać własne projekty. Budzi to niezadowolenie i niepokój jego partii. Część działaczy obawia się, że Trzaskowski tworzy coś własnego, a jego odejście z Platformy będzie gwoździem do trumny tego ugrupowania.

– Campus Polska Przyszłości? To przerost formy nad treścią. Przecież mamy Młodych Demokratów – powiedział Ireneusz Raś i zaznaczył, że PO ma własne stryktury oraz młodzieżówki. Zaznaczył więc, że tworzenie nowych bytów jest nieuzasadnione.

Dodał, że kryzys w PO to nie tylko wina Borysa Budki, bo bardzo wiele w partii ma do powiedzenia również środowisko Rafała Trzaskowskiego.

Zobacz także:  Nowy sondaż dot. Funduszu Odbudowy. Najwięcej badanych wskazało na KO

Raś ocenił również, że ostry skręt Platformy w lewo był niepotrzebny.

– Mówiłem nawet to w studiu RMF parę tygodni temu, może już kilka miesięcy, kiedy Platforma zdecydowała się na zjazd na lewo, za daleki według mnie. Mówiłem że to jest błąd – podkreślał.

– Mówi o tym dzisiaj dość dobitnie jednak autorytet w naszym środowisku Bronisław Komorowski, który mówi, że trzeba odbudować mocne centrum, żeby wygrać z PiS-em. Trzeba go słuchać – stwierdził.

źródło:
Zobacz więcej