RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Maria Andrejczyk sprzeda medal. „Wierzę w moc internetu”

Maria Andrejczyk (fot. Adam Nurkiewicz/Getty Images)
Maria Andrejczyk (fot. Adam Nurkiewicz/Getty Images)

Maria Andrejczyk w Splicie ustanowiła rekord Polski w rzucie oszczepem. Do rekordu świata zabrakło jej tylko kilkadziesiąt centymetrów. Zawodniczka poinformowała, że zdobyty na zawodach medal sprzeda. Na co przeznaczy uzyskane pieniądze? Na sfinansowanie operacji serca 13-miesięcznego chłopca w klinice w Bostonie.

Ależ to był rzut! Niesamowity rekord Marii Andrejczyk (WIDEO)

Maria Andrejczyk rzuciła oszczepem 71,40 i o ponad cztery metry poprawiła własny rekord Polski. Czwartej zawodniczce ostatnich igrzysk zabrakło...

zobacz więcej

Rekordowy rzut Andrejczyk oddała od razu w pierwszej kolejce. Gdy na tablicy wyników pojawił się rezultat 71,40 m, chwyciła się za głowę. Ostatecznie odpuściła drugą próbę, bo i tak prowadziła z dużą przewagą.

Tylko 88 cm zabrakło jej do rekordu świata. Wynik Andrejczyk to najlepszy rezultat w rzucie oszczepem na świecie od 10 lat. A w historii lepsze były tylko Czeszka Barbora Spotakova (72,28 m) i Kubanka Osleidys Menendez (71,70 m).

Po zawodach w Splicie jeszcze na lotnisku Andrejczyk podzieliła się dobrą nowiną. Wywalczony medal zawodniczka postanowiła wystawić na licytację, a uzbieraną kwotę przeznaczy na operację 13-miesięcznego Antoniego.

– Jadąc na te zawody dobrze wiedziałam, że jadę po to, żeby walczyć o medal. Chcę go przeznaczyć na licytację. Ta jest dla Antosia Kuczyńskiego i na wsparcie leczenia jego chorego serduszka. Postaram się jak najszybciej skontaktować z jego rodzicami, abyśmy mogli jak najszybciej zacząć działać. Bądźcie czujni, bądźcie na łączach. Na pewno poinformuję was jak najszybciej, gdzie będzie ta licytacja i ten medal do zdobycia. Wierzę w moc internetu – powiedziała.

źródło:
Zobacz więcej