RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wiosna w pełni. Gdzie wtorek będzie najcieplejszy? [PROGNOZA]

W całym kraju temperatura przekroczy 20 st. C (fot. PAP/Grzegorz Momot)
W całym kraju temperatura przekroczy 20 st. C (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Wtorkowa pogoda będzie zachęcać do spacerów. Dominować będzie słoneczna aura. Niewielkie zachmurzenie prognozowane jest jedynie na zachodzie Polski. Padać nie powinno w żadnej części kraju.

Prognoza pogody. Kilka dni letnich temperatur, ale potem...

IMGW informuje, że czeka nas kilka naprawdę ciepłych dni. W poniedziałek będzie nawet 25 stopni – przekonują synoptycy. Letnia pogoda utrzyma się...

zobacz więcej

Nad Europą będą dominowały wyże z centrami nad północną Skandynawią, Bałtykiem, Alpami i Balearami. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Polska nadal będzie pod wpływem wyżu znad Bałtyku. Pozostaniemy w ciepłej masie powietrza polarnomorskiego. Na termometrach zobaczymy od 20 st. C na wschodzie kraju, 23 st. C w centrum, do 27 st. C na Dolnym Śląsku.

Powiew wiosny


– We wtorek temperatura powietrza będzie wyższa niż w poniedziałek. Można śmiało mówić o powiewie nie wiosny, a lata. Powietrze, które do nas napływa, pochodzi z północnej Afryki – tłumaczy synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

Wiatr umiarkowany, momentami dość silny, południowo-wschodni. W porywach może osiągać 40-60 km/godz.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe, na zachodzie miejscami umiarkowane, nad ranem lokalnie mgły i zamglenia. Temperatura minimalna od 4 st. C na południowym Mazowszu i w rejonach podgórskich do 10 st. C na krańcach zachodnich. Wiatr słaby, zmienny. W środę w dzień zachmurzenie małe, na zachodzie i północnym zachodzie kraju umiarkowane i duże, po południu i wieczorem na krańcach zachodnich oraz na Pomorzu i Wybrzeżu przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 17 st. C na Podhalu, 19 st. C w rejonie Zatoki Gdańskiej, 23 st. C w centrum, do 26 st. C na zachodzie. Wiatr na wschodzie słaby, zmienny, na zachodzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

– Na zachód wchodzić będzie strefa frontu, który przyniesie nam wzrost zachmurzenia i opady deszczu. Będą burze, intensywne ulewy i silny wiatr – wskazuje Dąbrowska.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej