RAPORT

Wojna na Ukrainie

Po blisko 200 dniach przerwy La Scala ponownie otwarta

Opera La Scala w Mediolanie ponownie otworzyła się dla publiczności. W poniedziałek po 199 dniach zamknięciach odbył się koncert Filharmoników Wiedeńskich pod dyrekcją 68-letniego Riccarda Chailly. Ze względu na środki ostrożności przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa maksymalna liczba osób, która może na razie wejść na przedstawienie, to 500 osób.

Pietà Florencka Michała Anioła znów będzie dostępna dla zwiedzających [WIDEO]

Renowacja Piety Florenckiej (Pietà Bandini) Michała Anioła w muzeum dell’Opera del Duomo we Florencji zostaje wznowiona i po raz pierwszy będzie...

zobacz więcej

Koncert odbył się dzień przed 75. rocznicą historycznego powojennego otwarcia opery w 1946 r. Dyrygował wtedy Arturo Toscanini, który na deskach La Scali po raz pierwszy wystąpił 26 grudnia 1898 r.

– We wtorek jest 75. rocznica ponownego otwarcia, więc ma to podwójne znaczenie, które w rzeczywistości może oznaczać jedno: powrót – powiedział jeden z rozmówców włoskiej telewizji RAI.

Mieszkańcy są zachwyceni ponownym otwarciem mediolańskiej opery po ponad pół roku zamknięcia. – Dla nas La Scala jest na pewno miejscem o wielkim znaczeniu. Jej ponowne otwarcie oznacza odrodzenie – powiedział inny mężczyzna w rozmowie z RAI.

Przewodniczący regionu Lombardia określił to wydarzenie jako „symboliczny moment dla świata kultury i spektaklu”.

Zobacz także: Ognisko zakażeń w La Scali


„Kultura i spektakl, razem z turystyką, będą decydujące dla atrakcyjności Lombardii i całego systemu Włoch. Zasoby i zwycięska strategia posłużą, aby odzyskać utracony teren z powodu restrykcji, aby przyciągnąć odwiedzających z zagranicy, a także, aby pozwolić naszej młodzieży odnaleźć i odkryć wartość kultury” – napisał Attilio Fontana na Facebooku.

Teatro alla Scala, la musica torna protagonista! Un momento fortemente simbolico: tra emozioni e ottimismo guardiamo con orgoglio al futuro della nostra Lombardia.

Pubblicato da Attilio Fontana su Lunedì 10 maggio 2021

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej