RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rozmowy Lewicy z rządem. Trzaskowski: KE i PE są gotowe do twardej interwencji

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)

Lewica niczego nie wynegocjowała. Zaprzepaściła niestety szansę na negocjacje nasze, dlatego że rząd był już gotowy na ustępstwa znacznie dalej idące niż te, które Lewica ponoć wynegocjowała. Komisja Europejska i Parlament Europejski są gotowe do twardej interwencji w tej sprawie. W tej sytuacji Lewica nie znając szczegółów, w sposób nieprofesjonalny postanawia zawrzeć pakt z PiS – powiedział w programie „Kropka nad i” w TVN24 prezydent Warszawy i wiceszef PO Rafał Trzaskowski.

Trzaskowski strofuje Lewicę. „Podważyła naszą ciężką pracę”

Lewica dogadując się z rządem w sprawie KPO podważyła naszą ciężką pracę, również w instytucjach europejskich – powiedział podczas czwartkowego...

zobacz więcej

Pod koniec kwietnia przedstawiciele Lewicy spotkali się z premierem Mateuszem Morawieckim i przedstawicielami klubu PiS ws. Funduszu Odbudowy i KPO. Obie strony zakomunikowały potem, że doszło do porozumienia w sprawie poparcia dla Krajowego Planu Odbudowy - zostały przyjęte wszystkie propozycje Lewicy do tego dokumentu.

Inne kluby opozycyjne, m.in. PSL i KO, skrytykowały postawę Lewicy ws. „dogadania się” z rządem i poparcia KPO, zarzucając jej „zdradę opozycji, wyborców i polskiej demokracji” oraz że zapomniała o „wspólnych opozycyjnych postulatach i żadnego z nich nie wynegocjowała i nie wymusiła na rządzie”.

Trzaskowski o Lewicy


Rafał Trzaskowski nawiązał do tej sprawy na antenie TVN24, stwierdzając, że Lewica „wybrała drogę koncesjonowanej opozycji”.

Prezydent Warszawy krytykował postawę polityków Lewicy także w swoich wcześniejszych wypowiedziach. – Lewica dogadując się z rządem w sprawie KPO podważyła naszą ciężką pracę, również w instytucjach europejskich – mówił w kwietniu podczas czwartkowego posiedzenia Rady Krajowej PO.

Przekonywał wtedy, że pieniądze z unijnego Funduszu Odbudowy są potrzebne m.in. po to, by móc walczyć z katastrofą klimatyczną. Mówił, że nie da się tych pieniędzy odpowiednio wykorzystać bez samorządów.

źródło:
Zobacz więcej