Kontuzja Hurkacza. Musiał poddać mecz

Hubert Hurkacz błyskawicznie zakończył udział w turnieju w Rzymie (fot. Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images)

Hubert Hurkacz skreczował w I rundzie turnieju ATP w Rzymie, w której mierzył się z 19-letnim reprezentantem gospodarzy Lorenzo Musettim. W trzecim gemie drugiego seta reprezentant Polski poddał mecz. – Po prostu zabrakło mi sił – napisał po meczu w mediach społecznościowych.

Iga Świątek w Rzymie. Kontuzja przerwała mecz

Iga Świątek awansowała do 2. rundy tenisowego turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie po kreczu rywalki – Amerykanki Alison Riske. Mecz...

Utalentowany Włoch prezentował świetny tenis i bardzo wysoko zawiesił poprzeczkę triumfatorowi Miami Open.

Przez pierwszych dziewięć gemów nie doszło do przełamania. Obaj zawodnicy utrzymywali podanie, choć Hurkacz miał szansę, żeby doprowadzić do breaka.

Niestety jej nie wykorzystał. Zrobił to samo Musetti przy stanie 5:4. Wyszedł na prowadzenie 15-40 z punktu widzenia serwującego i miał dwa setbole. Za drugim skończył partię.

Drugi set rozpoczął się dla Hurkacza bardzo źle. Młodych Włoch z łatwością wygrał gema serwisowego, potem nasz tenisista znów dał się przełamać, by w trzecim gemie kreczować.

Jak wyjaśnił Musetti w pomeczowym wywiadzie, Polak przekazał mu, że źle się czuł.

– Ostatnie tygodnie kosztowały mnie bardzo dużo sił – napisał na Facebooku najlepszy polski tenisista.

Ostatnie tygodnie kosztowały mnie dużo sił. �� Na dzisiaj niestety mi ich nie starczyło. Dziękuję za wsparcie! �� Muszę...