RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Atak na córkę trenera. Parę dni przed decydującym meczem

Salernitana pokonała Pescarę i przeszła do Serie A (fot. PAP/EPA/MASSIMO PICA)
Salernitana pokonała Pescarę i przeszła do Serie A (fot. PAP/EPA/MASSIMO PICA)

Dwa dni przed meczem między włoskimi drużynami piłkarskimi Delfino Pescara a Salernitana 1919 nieznani napastnicy zaatakowali córkę trenera klubu Pescary Gianluki Grassadoniego. Od wyniku spotkania zależy awans Salernitany do Serie A.

Mesut Özil i jego kolega z Arsenalu zaatakowani na ulicy [WIDEO]

Niemiecki pomocnik Arsenalu Londyn Mesut Özil i bośniacki obrońca Sead Kolašinac zostali napadnięci w Londynie. Uzbrojeni w noże napastnicy...

zobacz więcej

W sobotę wieczorem żona szkoleniowca klubu Pescara poinformowała w mediach społecznościowych, że ich córka, która „dopiero skończyła 18 lat, została napadnięta; była popychana i kopana, aby tata to zrozumiał”. Do zdarzenia doszło w Salerno, z którego pochodzi Gianluca Grassadonia i w którym mieszka jego rodzina. Jak napisała żona trenera, w poprzednich kilku dniach względemrodziny „kierowano groźby i zniewagi”.

Jak podaje włoska agencja informacyjna ANSA, do dziewczyny zbliżyło się dwóch zakapturzonych młodych mężczyzn z twarzami zasłoniętymi maseczkami. Popchnęli ją, wypowiadając kilka zdań związanych z meczem pomiędzy drużynami z Pescary i Salerno. Dziewczyna nie odniosła obrażeń i była w stanie wrócić do domu. Sprawa została zgłoszona lokalnej policji. Wszczęto dochodzenie.

Do wiadomości o ataku odniosły się władze Salernitany, które potępiły „zastraszające i obraźliwe zachowanie”. Jak podkreślił klub w komunikacie, „mecz piłkarski, choćby ważny i decydujący, (...) nie może wywoływać podobnych manifestacji słownej przemocy. Wszystko musi pozostać w zakresie sportowej rywalizacji”.

W związku z napaścią na córkę do trenera z całego świata sportowego zaczęły spływać wyrazy solidarności.

Mecz odbył się w poniedziałek na stadionie stadio Adriatico i zakończył się zwycięstwem Salernitany 3:0. Po 23 latach zagwarantowało to drużynie z Salerno promocję do Serii A. W klubie tym grają Polacy – Tomasz Kupisz, Paweł Jaroszyński, i Patryk Dziczek. Tym razem na boisku pojawił się tylko Jaroszyński.

Dopo cinque giorni di minacce e insulti dirette alla nostra famiglia,la follia consumatasi questa sera è intollerabile....

Pubblicato da Annabella Castagna su Sabato 8 maggio 2021


Ecco un’altra notizia che racconta il rincoglionimento e la ferocia idiota del genere umano. Grassadonia allena il...

Pubblicato da Andrea Scanzi su Lunedì 10 maggio 2021

źródło:
Zobacz więcej