RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nowy spot z Pazurą. „Nawet prawdziwy Kiler nie boi się szczepienia” [WIDEO]

Cezary Pazura w nowym spocie promującym akcję szczepień (fot. KPRM)
Cezary Pazura w nowym spocie promującym akcję szczepień (fot. KPRM)

Kancelaria premiera opublikowała nowy spot promujący akcję szczepień przeciwko COVID-19. Nagranie, w którym występuje aktor Cezary Pazura, nawiązuje do kultowej komedii „Kiler”. Spot skomentował w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

Rząd podjął decyzję ws. szczepionek. Zmiany dot. Moderny, Pfizera i AstraZeneki

Zgodnie z rekomendacją Rady Medycznej podjęliśmy decyzję o skróceniu okresów między dwiema dawkami preparatów Moderny, Pfizer i AstraZeneki do 35...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

„Nawet prawdziwy Kiler nie boi się szczepienia przeciw COVID-19! Ale spokojnie, wystarczy dla wszystkich, nawet dla Kilerów dwóch” - napisał szef rządu we wpisie na Facebooku, do którego dołączono spot promujący akcję szczepień, nawiązujący do filmu „Kiler”.

W nagraniu pojawił się też inny aktor Sławomir Orzechowski, który w filmie Juliusza Machulskiego grał „prawdziwego Kilera”.

Szef rządu w swoim wpisie podkreślił ponadto, że wykonano już ponad 10 mln szczepień, a do Polski trafią w tym miesiącu kolejne miliony dawek.

Program szczepień w Polsce


Od niedzieli, 9 maja wszyscy pełnoletni Polacy mogą rejestrować się na konkretne terminy szczepień. Według przyjętego harmonogramu w niedzielę możliwość rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19 otrzymały już ostatnie roczniki - 2000-2003.


To osoby w wieku od 18 do 21 lat, które nie zgłosiły na początku roku chęci zaszczepienia, wypełniając specjalny formularz na stronie pacjent.gov.pl. Jeśli to uczyniły, mogły to zrobić wcześniej, czyli od wtorku, 4 maja w ramach zapowiadanego przez rząd przywileju wynikającego z takiej deklaracji.

Według deklaracji rządu do końca II kwartału 2021 r. wykonanych będzie ponad 20 mln szczepień.

źródło:

Zobacz więcej