RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zginęły dzieci. Izraelska armia: Atakujemy cele Hamasu w Strefie Gazy

Rakiety wystrzeliwane z Gazy w kierunku Izraela (fot. M.Fathi/NurPhoto/Getty Images)
Rakiety wystrzeliwane z Gazy w kierunku Izraela (fot. M.Fathi/NurPhoto/Getty Images)

Dziewięć osób, w tym troje dzieci, zginęło w poniedziałek w wybuchu w północnej części Strefy Gazy. Jak potwierdziły siły Izraela, wystrzelono siedem rakiet. Do sytuacji doszło po tym, jak organizacja terrorystyczna Hamas poinformowała, że wystrzeliła rakiety w kierunku Izraela. Rzecznik militarnego skrzydła Hamasu zapowiedział, że może nastąpić więcej ataków. W odpowiedzi izraelskie siły zaczęły atakować cele militarne Hamasu i zmobilizowały więcej żołnierzy do jednostki w Gazie.

Setki ludzi ogłuszonych granatami w meczecie. Krew w Al-Aksa w Jerozolimie

Ponad 305 Palestyńczyków oraz 21 policjantów zostało rannych w starciach z policją, do których doszło w poniedziałek na terenie meczetu Al-Aksa w...

zobacz więcej

Dziewięć osób, w tym troje dzieci, zginęło w wybuchu w północnej części Strefy Gazy – poinformowali przedstawiciele służby zdrowia w tej palestyńskiej enklawie.

W poniedziałek radykalna organizacja palestyńska Hamas wystrzeliwała ze Strefy Gazy rakiety w kierunku Izraela. Na razie nie jest jasne, czy ludzie na północy Gazy zostali trafieni przez przypadkowy atak rakietowy, czy zginęli w wyniku odwetu.

Rzecznik armii Izraela przekazał, że siły izraelskie zaczęły atakować cele militarne Hamasu w Strefie Gazy i zmobilizowały więcej żołnierzy do jednostki w Gazie.

Przeczytaj też: Setki rannych po kolejnych zamieszkach w Jerozolimie

źródło:

Zobacz więcej