RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Minister zdrowia: Uruchamiamy pilotaż krajowej sieci kardiologicznej

Pilotaż uruchomiono na Mazowszu (fot. arch.PAP/Grzegorz Momot)
Pilotaż uruchomiono na Mazowszu (fot. arch.PAP/Grzegorz Momot)

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że na Mazowszu uruchomiono pilotaż krajowej sieci kardiologicznej, jednocześnie powołując Krajową Radę ds. Kardiologii. „Radę współtworzą autorytety naukowe oraz przedstawiciele organizacji pacjenckich” – napisał minister na Twitterze.

To najnowocześniejszy szpital w Polsce. Uroczyste otwarcie

Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie została uroczyście otwarta. To najnowocześniejsza i największa placówka medyczna w Polsce i tej...

zobacz więcej

Ministerstwo w poniedziałek podało, że na Mazowszu rusza właśnie pilotażowo sieć kardiologicza, w ramach której pacjent m.in. z niewydolnością krążenia, nadciśnieniem tętniczym czy zaburzeniami rytmu będzie miał szansę na kompleksową i skoordynowaną opiekę począwszy od diagnostyki, a na leczeniu skończywszy.

Pilotaż ma trwać 25 miesięcy, a sama jego realizacja 18 miesięcy. Skierowany jest do 17 tys. pacjentów z nadciśnieniem tętniczym opornym i wtórnym, niewydolnością serca, nadkomorowym i komorowym zaburzeniem rytmu i przewodzenia, zastawkowymi wadami.

Równocześnie została powołana Krajowa Rada do spraw Kardiologii, która odbyła pierwsze zdalne posiedzenie. Przewodniczącym Rady jest prof. Tomasz Hryniewiecki, dyrektor Narodowego Instytutu Kardiologii, a jego zastępcą wiceminister zdrowia - Waldemar Kraska.

Jak podkreślił resort jednym z najważniejszych zadań Rady jest przedstawianie propozycji zmian w zakresie świadczeń objętych programem pilotażowym opieki nad pacjentem w ramach sieci kardiologicznej.

źródło:

Zobacz więcej