RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Kosmiczny pociąg” na majowym niebie. Wiemy, kiedy spojrzeć w górę

Starlink to sieć mikrosatelitów, która ma zrewolucjonizować dostęp do szybkiego internetu (fot. B.Ates/Anadolu/Getty Images)
Starlink to sieć mikrosatelitów, która ma zrewolucjonizować dostęp do szybkiego internetu (fot. B.Ates/Anadolu/Getty Images)

W tym tygodniu będzie kilka okazji do spojrzenia w niebo. Mamy harmonogram przelotów „kosmicznego pociągu” Elona Muska. Satelity Starlink będzie można oglądać gołym okiem.

Elon Musk zachwycony Cyberpunkiem. „Jest niesamowity”

Sporo osób narzeka, ale jeszcze większej grupie się podoba. Do tych drugich zalicza się Elon Musk. Założyciel Space X podzielił się swoimi...

zobacz więcej

„Kosmiczny pociąg” satelitów Elona Muska i SpaceX to podniebne widowisko, które można obserwować bez specjalistycznego sprzętu. A maj jest wyjątkowo bogaty w kosmiczne kursy. Kilka z nich już mieliśmy okazję obserwować nad Polską i to nie koniec.

Najbliższe przeloty satelitów nad Warszawą szykują się –11 maja ok. godziny 4.20; 12 maja ok. godz. 4.16, 13 maja ok. godz. 2.40 i 4.10, oraz 14 maja ok. godziny 2.33 i 4.03. I choć na nocnym niebie satelity można obserwować gołym okiem, to dla lepszej widoczności warto wybrać się poza miasto, żeby być z dala od świateł.

Starlink to sieć mikrosatelitów, która będzie odpowiedzialna za dostarczenie internetu na całym świecie, zwłaszcza w miejsca, gdzie do tej pory było to bardzo trudne. Docelowo ma być ok. 42 tys. satelitów.

źródło:
Zobacz więcej