RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dym i eksplozje przy granicy z Polską. Na miejscu dziesiątki zastępów straży [WIDEO]

Na miejsce skierowano 34 zastępy straży pożarnej (fot. Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje)
Na miejsce skierowano 34 zastępy straży pożarnej (fot. Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje)

Od rana kilkadziesiąt zastępów czeskich strażaków walczy z pożarem na terenie firmy zajmującej się złomowaniem pojazdów i recyklingiem w Ostrawie, 12 km od granicy z Polską. Płonie m.in. składowisko plastikowych tonerów, 1,5 tys. ton wraków samochodów i innych złomowanych materiałów oraz 600 ton recyklatu. Według lokalnych mediów chmurę dymu było widać także z polskiej części Śląska Cieszyńskiego.

Ogień na składowisku w Ostrawie-Witkowicach pojawił się rankiem, służby ratownicze zostały powiadomione tuż przed godziną ósmą. Po dotarciu ekip ratowniczych na miejsce pożar obejmował już ogromną ilość składowanych materiałów, raz po raz dochodziło do eksplozji.Do akcji ratowniczej skierowano 34 zastępy straży pożarnej, które do gaszenia używają specjalnej mieszanki wody i piany, a także dwa helikoptery.

Dowódca akcji ratowniczej wydał dla okolicznych mieszkańców zalecenie, by pozostać w domach i nie otwierać okien. Czeskie służby informują też, że nikt nie odniósł obrażeń. -> Przeczytaj także: Czechy: Zderzenie pociągów. Lokomotywa stanęła w płomieniach

(fot. HZS)
(fot. HZS)

źródło:
Zobacz więcej