RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Policyjny pościg za 24-latkiem. Miał przy sobie amfetaminę

Mężczyźnie grozić może nawet lat 5 więzienia (fot. Policja świetokrzyska)
Mężczyźnie grozić może nawet lat 5 więzienia (fot. Policja świetokrzyska)

Policyjny pościg za 24-latkiem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie narkotyki. Niewykluczone, że kierował będąc pod ich wpływem.

Pościg i strzały w Częstochowie. Ranni policjanci

W nocy w Częstochowie miał miejsce policyjny pościg za 26-latkiem, który nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Taranował samochody,...

zobacz więcej

W sobotę wieczorem sandomierscy policjanci otrzymali informację, że sprawca kradzieży elektronarzędzi, do której doszło na terenie powiatu tarnobrzeskiego, oddalił się samochodem marki BMW i zmierza w kierunku Sandomierza. Funkcjonariusze zauważyli opisywane auto, którego kierowca na ich widok przyspieszył. Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej.

– Kierujący zignorował jednak sygnały do zatrzymania się. Rozpoczął się pościg, w którym kierujący stwarzał ogromne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Finalnie porzucił pojazd w rejonie Wisły i podjął próbę pieszej ucieczki. Mężczyzna nie stosował się do wydawanych przez mundurowych poleceń, w związku z czym policjanci oddali dwa strzały ostrzegawcze. Po kilkudziesięciu metrach mężczyzna został zatrzymany – powiedziała mł.asp. Paulina Kalandyk z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu.

Za kierownicą siedział 24-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego. – W jego pojeździe zabezpieczono biały proszek zidentyfikowany wstępnie jako amfetamina. Niewykluczone również, że mężczyzna kierował pojazdem będąc pod działaniem środków odurzających, na co wskazywało jego zachowanie. Wątek ten zostanie wyjaśniony – zaznaczyła policjantka. Dodała, że w samochodzie nie znaleziono żadnych elektronarzędzi. Nie wiadomo więc, czy mężczyzna miał coś wspólnego z kradzieżą, do której doszło na terenie powiatu tarnobrzeskiego.

24-latek odpowie za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej, posiadania środków odurzających, i jeżeli potwierdzą to badania, jazdy pod wpływem narkotyków. Grozić mu może nawet lat 5 więzienia.

źródło:

Zobacz więcej