RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zaatakował nożem interweniujących policjantów. Jest areszt dla napastnika

Mężczyzna zaatakował policjantów nożem (fot. Shutterstock/DarSzach)
Mężczyzna zaatakował policjantów nożem (fot. Shutterstock/DarSzach)

Sąd aresztował na dwa miesiące 33-letniego mieszkańca jednej z podwrocławskich miejscowości, który zaatakował nożem interweniujących policjantów. Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi mu do 10 lat więzienia.

Prokuratura: Znaleziono drugi nóż po zbrodni na Gocławiu

Na miejscu zbrodni, do której doszło w piątek w pralni na warszawskim Gocławiu, znaleziono drugi nóż – poinformowała w sobotę PAP prokurator...

zobacz więcej

Jak poinformował st. sierż. Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, policjanci z Kątów Wrocławskich otrzymali informację, że w jednym z domów znajdujących się na terenie podlegającym ich odpowiedzialności ma awanturować się mężczyzna, a przebywające w budynku osoby czują się mocno zagrożone.

Z informacji, jakie posiadali policjanci wynikało, że pod wskazanym adresem prowadzona jest już procedura niebieskiej karty.

– Na miejsce natychmiast skierowano dzielnicowych. Policjanci, wchodząc do lokalu mieszkalnego, zobaczyli mężczyznę wychodzącego z kuchni z nożem w ręku. 33-latek zamachnął się w kierunku funkcjonariusza, chcąc go ugodzić w klatkę piersiową. Dzielnicowy uniknął ciosu, jednocześnie złapał mężczyznę za rękę i wytrącił mu niebezpieczne narzędzie. Po chwili agresor został obezwładniony, a na jego ręce założono kajdanki – relacjonował Noga.

Okazało się, że agresywny mężczyzna miał prawie pół promila alkoholu w organizmie. – Na szczęście nikomu podczas tej interwencji się nic nie stało, a mężczyzna został odseparowany od współmieszkańców i trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych – dodał policjant.

W związku z czynną napaścią na funkcjonariusza, mężczyźnie grozić może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. 33-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy.

Czytaj także: Zabiła 3-letnią córkę. Mówi, że chciała popełnić samobójstwo

 

źródło:

Zobacz więcej