RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szczepienia nastolatków. Wiceminister zdrowia przekazał nowe informacje

Koronawirus w Polsce. Kiedy szczepienia nastolatków? (fot. PAP/Rafał Guz)
Koronawirus w Polsce. Kiedy szczepienia nastolatków? (fot. PAP/Rafał Guz)

Myślę, że rekomendacja Rady Medycznej przy premierze, dotycząca szczepienia osób powyżej 16. roku życia, pojawi się w tym tygodniu – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Wyraził nadzieję, że w tym roku pojawi się możliwość szczepienia osób młodszych.

„Ma być szybciej, łatwiej i za darmo”. Program profilaktyki 40+ gotowy

Ma być szybciej, łatwiej i za darmo nawet w prywatnych przychodniach. Mammografia i cytologia dla kobiet, badanie prostaty dla mężczyzn – rząd ma...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Waldemar Kraska poinformował w Programie I Polskiego Radia, że resort oczekuje na rekomendacje Rady Medycznej przy premierze w kwestii szczepienia 16-17-latków.

– Myślę, że taka rekomendacja się w tym tygodniu pojawi. Wtedy, jeżeli się ona pojawi osoby powyżej 16. roku życia także w Polsce będą szczepione, bo te szczepionki są także bezpieczne dla tego przedziału wiekowego – powiedział.

Wyraził nadzieję na to, że możliwość szczepienia wśród osób młodszych pojawi się jeszcze w tym roku.

W piątek na ten temat mówił minister zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował wówczas, że rozważana jest możliwość dopuszczenia do szczepień przeciw COVID-19 osób w wieku 16 i 17 lat.

– Taką możliwość prawdopodobnie damy osobom, które oczywiście mieszczą się w tych granicach wiekowych, czyli między 16. a 18. rokiem życia. Prawdopodobnie dopuścimy to w najbliższym czasie, mówię o perspektywie dosłownie przyszłego tygodnia – powiedział w TVN24 Niedzielski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej