RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Komorowski z PSL-em. „PO ideowo skręciła w lewo”

Nowa inicjatywa Komorowskiego (fot. PAP/Artur Reszko)
Nowa inicjatywa Komorowskiego (fot. PAP/Artur Reszko)

Platforma Obywatelska dokonała zwrotu ideowego w lewo, w stronę, która dla mnie nie jest sympatyczna – mówił były prezydent Bronisław Komorowski. Pytany, czy jego ostatnia współpraca z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oznacza, że wystartuje w wyborach oznajmił, że „życie pokaże”.

Komorowski wspiera Kosiniaka-Kamysza. „To żółta albo czerwona kartka dla Budki” [WIDEO]

Bronisław Komorowski wspiera budowę nowej chadecji, inicjatywę lansowaną przez polityków PSL z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem na czele. –...

zobacz więcej

Kilka dni temu Bronisław Komorowski oraz parlamentarzyści KO i UED-PSL złożyli wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Miał to być symboliczny początek nowej inicjatywy byłego prezydenta.

Na zdjęciach zamieszczonych na Twitterze PSL wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza składają z Komorowskim prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL) i Kazimierz Michał Ujazdowski (KO). W uroczystości wzięli także udział Czesław Mroczek i Ireneusz Raś z KO oraz Michał Kamiński i Jacek Protasiewicz z PSL.

Komorowski w rozmowie z gazetą.pl mówił, że nigdy z polityki nie odszedł, tylko zamienił się w komentatora politycznego i „osobę wspierającą środowisko PO”.

– A dziś postanowiłem wspierać Koalicję Polską budowaną wokół Kosiniaka-Kamysza, bo zadeklarował wolę budowania konserwatywnego bieguna – mówił były prezydent zarzekając, że nie cofa poparcia i sympatii do Platformy.

Komorowski mówił też, że dzisiaj PiS „może spać spokojnie do wyborów, bo w zasadzie nie ma dla kogo utracić swoich wyborców”, stąd jego inicjatywa.

Komorowski: Boleję nad tym, że PO ubywa konserwatyzmu

Z tego konserwatyzmu PO niestety ubywa z roku na rok, nad czym ja boleję, bo sam byłem cząstką tego skrzydła konserwatywnego – powiedział w TVN24...

zobacz więcej

Komorowski wystartuje w wyborach?


Pytany, czy oznacza to, że wystartuje w wyborach np. do Senatu, oznajmił: „Nie należy się nigdy zarzekać; na razie nie mam planów startu w wyborach, co dalej będzie, życie pokaże”.

Zapytany, jak przyciągnąć młode osoby do tej formacji politycznej, odparł, że młodzi „mają tendencję do radykalizmu i lubią skrajność”. – Młodzież zaczyna uciekać od poglądów liberalnych – mówił.

Odnosząc się do Platformy ocenił, że partia dokonała „zwrotu ideowego w stronę, która dla mnie nie jest sympatyczna”. – Ja nie jestem członkiem PO. Platforma dokonała zwrotu w lewo i będzie konkurowała o wyborców z lewicą a nie z PiS – mówił.

Pytany, czy dziś głosowałby na KO czy na Koalicję Polską, mówił, że „serce mi zawsze podpowiadało, żeby głosować na PO, bo tam mam przyjaciół i korzenie polityczne”. – Ale rozum mi podpowiada, że należy wesprzeć środowisko, które ma szanse przyciągnąć wyborców z bieguna konserwatywnego – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej