RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rosyjska policja trzeci dzień szuka byłego szefa szpitala w Omsku

Aleksandr Murachowski (fot. PAP/EPA/MAXIM KARMAYEV)
Aleksandr Murachowski (fot. PAP/EPA/MAXIM KARMAYEV)

Policja w Omsku na Syberii wznowiła rano poszukiwania byłego szefa kliniki, w której leczono Aleksieja Nawalnego. Aleksandr Murachowski zaginął 7 maja. Wcześniej rosyjskie media informowały o śmierci dwóch lekarzy z tej samej kliniki.

Szef szpitala, w którym leczono Nawalnego, zaginął na polowaniu

Aleksandr Murachowski, były szef szpitala w Omsku na Syberii, dokąd w sierpniu 2020 r. trafił opozycjonista Aleksiej Nawalny, zaginął bez wieści...

zobacz więcej

Aleksandr Murachowski wyjechał z bazy łowieckiej na polowanie quadem. Po drodze poinformował kolegów, że maszyna ugrzęzła w błocie i musi pieszo iść do najbliższej wsi. Od tamtej pory nie ma z nim kontaktu.

W akcji poszukiwawczej biorą udział funkcjonariusze policji i ratownicy Ministerstwa ds. Nadzwyczajnych Sytuacji. Rosyjskie media przypominają, że to Aleksandr Murachowski był szefem szpitala w Omsku, gdy przywieziono na oddział ratunkowy nieprzytomnego Aleksieja Nawalnego.

Murachowski wbrew opinii rodziny przekonywał, że nic nie wskazuje, aby opozycjonistę próbowano otruć. Kilka miesięcy później dostał awans na zastępcę szefa obwodowego resortu zdrowia. Rosyjskie media odnotowały także, że w lutym zmarł 55 letni Siergiej Maksimiszyn, który był w omskim szpitalu zastępcą Murachowskiego, a w marcu zmarł jeden z ordynatorów Rustam Agiszew.

Zobacz także: Amnesty International przeprasza Nawalnego. W tle ksenofobiczne wypowiedzi

źródło:
Zobacz więcej