RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Senat ws. Funduszu Odbudowy. Europoseł: To jest kompletnie bez sensu

Marszałek Tomasz Grodzki poinformował, że Senat „raczej” nie zajmie się Funduszem Odbudowy na najbliższym posiedzeniu. – Nawet jeśli Senat nie zachowa się tak jak powinien, to Sejm i tak skoryguje, a prezydent podpisze ratyfikację Funduszu Odbudowy – powiedział w programie „#Jedziemy” europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski. W jego opinii działania opozycji „ocierają się o śmieszność”.

Politolog: Weryfikuje się mit na temat PO i KO

Weryfikuje się mit o Platformie Obywatelskiej i o Koalicji Obywatelskiej; wielu publicystów zwraca uwagę, że to niezwykle profesjonalna partia,...

zobacz więcej

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki poinformował w rozmowie z „Rzeczpospolitą”, że Senat „raczej nie zajmie ustawą ratyfikacją Funduszu Odbudowy na najbliższym posiedzeniu, które zaczyna się 12 maja”. Jak dodał, porządek obrad jest już wypełniony.

Słowa Grodzkiego komentował w TVP Info europoseł Jacek Saryusz-Wolski. Deputowany wskazał, że „to absolutnie niepotrzebna zwłoka”.

Saryusz-Wolski: To się skończy porażką opozycji totalnej


– To brnięcie dalej w ślepą uliczkę, w którą poszła totalna opozycja, będąc „za”, a nawet „przeciw”, a w rezultacie się wstrzymując. To jest kompletnie bez sensu – mówił europarlamentarzysta.

Zaznaczał, że z punktu widzenia Brukseli na liście ratyfikacji przy nazwie „Polska” jest już wszystko załatwione. – Nawet jeśli Senat nie zachowa się tak, jak powinien, to Sejm i tak skoryguje, a prezydent podpisze. To puste gesty, świadczące przede wszystkim bardzo źle o totalnej opozycji – komentował.

– To jest destrukcja obrazu Polski i przeszkadzanie w rozstrzyganiu spraw z pełną wiedzą, że to się musi skończyć porażką. To ociera się o śmieszność – podsumował Saryusz-Wolski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej