RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polityk KO o kryzysie w Platformie: Budka? To już kwestia czasu

Obecny i były szef Platformy Obywatelskiej. Kto będzie następny? (fot. PAP/Paweł Supernak)
Obecny i były szef Platformy Obywatelskiej. Kto będzie następny? (fot. PAP/Paweł Supernak)

Trwa kryzys w Platformie Obywatelskiej. Część działaczy partii chce odejścia Borysa Budki ze stanowiska szefa. „Budka już kompletnie nie panuje nad sytuacją w PO. To jest kwestia czasu, kiedy zostanie odwołany” – mówi „Super Expressowi” polityk Platformy.

Będzie zmiana w Platformie? Poseł o „lewicowym” odchyle Trzaskowskiego [WIDEO]

Powinien poddać się po prostu na nowo elektoratowi Platformy Obywatelskiej – mówił o obecnym szefie Platformy Obywatelskiej Borysie Budce poseł tej...

zobacz więcej

Grupa parlamentarzystów PO i KO przygotowała list otwarty do swych kolegów partyjnych i klubowych, w którym apeluje o podjęcie „poważnej debaty”, prowadzącej do „wieloaspektowej przemiany wewnętrznej”.

„Bez daleko idących zmian nie mamy szans utrzymania pozycji lidera opozycji, a w przyszłości wygrania wyborów” – przekonują autorzy listu.

List adresowany jest do „parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej”. Pod listem podpisanych jest 51 osób m.in. były lider partii Grzegorz Schetyna, wiceprzewodniczący PO Bartosz Arłukowicz i szef senackiego klubu KO Marcin Bosacki.

Podpisani są też posłowie i senatorowie, którzy nie są członkami PO: Grzegorz Napieralski, Witold Zembaczyński i senator Zygmunt Frankiewicz.

Budka: Dobry przejaw


– Myślę, że to jest taka odezwa w czasach pandemii, kiedy nie ma możliwości zorganizowania konwencji czy też dużego spotkania. Każdy przejaw aktywności jest bardzo dobry – komentował treść listu obecny szef partii Borys Budka.

Poseł KO Sławomir Nowak w rozmowie z „Super Expressem” powiedział, że „trzeba zbudować nową Platformę”. „To musi być systemowe przeorganizowanie partii, która wyjdzie z propozycją dla Polaków po pandemii. Niektórzy w PO mówią, że trzeba budować ruchy na zewnątrz. Ja uważam, że partię można jeszcze uratować, zmieniając ją od środka” – oznajmił parlamentarzysta.

W rozmowie z gazetą „anonimowy, ważny polityk KO”, odnosząc się do kryzysu w PO, powiedział, że „tak jak kiedyś stary Miller powrócił odbudować SLD i został znowu szefem, tak sądzę, że wkrótce Schetyna zrobi to samo z PO”. „Budka już kompletnie nie panuje nad sytuacją w PO. To jest kwestia czasu, kiedy zostanie odwołany” – mówi.

źródło:
Zobacz więcej