RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prognoza pogody. Kilka dni letnich temperatur, ale potem...

IMGW informuje, że czeka nas kilka naprawdę ciepłych dni. W poniedziałek będzie nawet 25 stopni – przekonują synoptycy. Letnia pogoda utrzyma się do czwartku, wówczas nastąpi ochłodzenie, obficie popada deszcz.

Częstochowa: Pijany kierowca wjechał na deptak. Staranował ławki

Pijany kierowca staranował ławki na deptaku w Częstochowie. Rozpędzone auto wjechało na plac, na którym siedziała młodzież. Nikomu nic się nie...

zobacz więcej

Prognoza pogody na poniedziałek - 10 maja


Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, po chłodnej pierwszej dekadzie maja w pogodzie czeka nas znaczne ocieplenie.

Z prognoz synoptyków wynika, że w poniedziałek na zachodzie i południu Polski słupki termometrów pokażą do 25 st. W ciągu dnia będzie dużo słońca; zachmurzenie małe lub bezchmurnie.

Dziś najchłodniej będzie na północy i wschodzie. Na krańcach północno-wschodnich będzie około 19 st.

W poniedziałek będzie też wietrznie. IMGW wydało alerty pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla kilku powiatów południowo-zachodniej części kraju. Wiatr wysoko w Sudetach będzie wiał do 90 km/h.

Instytut w poniedziałek i we wtorek nie prognozuje burz. Mogą wystąpić w kolejnych dniach. We wtorek chmury pojawią się jedynie na zachodzie, tam też możliwy przelotny deszcz. Praktycznie w całym kraju, w najcieplejszym momencie dnia temperatura przekroczy 20 st. C. Na wschodzie i nad morzem będzie od 19 st. C, a na zachodzie nawet 28 st. C. Wiatr umiarkowany, chwilami dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h. Na Przedgórzu Sudeckim oraz Opolszczyźnie nawet do 75 km/h. Wiał będzie na ogół z południa lub południowego wschodu.

Środa będzie nieco chłodniejsza. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 st. C na wschodzie do 25 st. C na południowym zachodzie. Przelotne opady deszczu na zachodzie, a na południu burze z porywami wiatru do 70 km/h. Na pozostałym obszarze nadal dużo słońca. Wiać będzie umiarkowany i dość silny wiatr, okresami porywisty – prognozuje IMGW.

W czwartek nieznacznie się ochłodzi. Będzie więcej chmur oraz przelotnych opadów. W piątek i sobotę miejscami wystąpią burze. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, początkowo wschodni i południowo-wschodni, od piątku z kierunków zachodnich – czytamy w prognozie IMGW. Nocami temperatura wyniesie od 5 st. C na wschodzie do około 10 st. C na zachodzie i nad morzem. Temperatura maksymalna od 13 st. C na północy do 18 st. C na południu i zachodzie.

Niedziela będzie pogodna i bez opadów w całym kraju. W nocy chłodniej, od 4 st. C do 8 st. C, natomiast w dzień delikatnie cieplej, od 15 st. C do 19 st. C. Słaby wiatr wiał będzie z zachodu.

źródło:
Zobacz więcej