RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Katastrofa samolotu. Nieoficjalnie: Nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Na lotnisku z Zielonej Górze doszło w niedzielę do katastrofy lekkiego samolotu. Maszyna spadła na płytę lotniska, zapaliła się, doszczętnie spłonęła. Zginął pilot, który był sam w kabinie. To 71-letni mężczyzna. Jak donoszą media, ofiarą jest biznesmen Zbigniew Kuczma, znany sponsor sportu.

Katastrofa lotnicza w Zielonej Górze. Maszyna spłonęła

W Zielonej Górze na terenie lotniska w Przylepie podczas próby lądowania rozbił się prywatny samolot. Maszyna po upadku stanęła w ogniu. Nie żyje...

zobacz więcej

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 11 na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w zielonogórskim Przylepie. Ultralekki, dwumiejscowy samolot I-C326 Tecnam Astore rozbił się o płytę lotniska podczas podejścia do lądowania.

Maszyna po upadku stanęła w płomieniach. Jak informowała straż pożarna, samolot doszczętnie spłonął, a we wraku odnaleziono zwłoki pilota. W kabinie nikogo więcej nie było.

Jak wiadomo, tuż po starcie z lotniska w Przylepie pilot miał zgłaszać kontrolerom problemy techniczne, a kiedy zawrócił, doszło do katastrofy.

Oficjalna przyczyna wypadku na razie nie jest znana. Jej ustaleniem zajmie się Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Sprawą zajmuje się też policja i prokuratura.

Wypadek samolotu w Zielonej Górze. Kim była ofiara?


Ofiarą wypadku był 71-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Jak nieoficjalnie podaje „Gazeta Wyborcza”, był to znany zielonogórski biznesmen, związany z jedną z „ważnych, prężnie rozwijających się zielonogórskich firm, która odnosiła sukcesy w Polsce i za granicą”.

„Planował też spore inwestycje na jednym z pofabrycznych terenów Zielonej Góry. Jego pasją od lat było lotnictwo” – wskazano. Według dziennika „Fakt” 71-latek był jednym z najbogatszych Polaków.

Onet podaje, że chodzi o Zbigniewa Kuczmę, sponsora sportu, kojarzonego z serwisem cinkciarz.pl.

Firma kilka lat temu sponsorowała żużlowy Falubaz Zielona Góra i koszykarski Zastal Zielona Góra. Kilka lat temu głośno było o Kuczmie za sprawą zaangażowania w sponsoring Chicago Bulls.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej