RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Politolog: Weryfikuje się mit na temat PO i KO

Weryfikuje się mit o Platformie Obywatelskiej i o Koalicji Obywatelskiej; wielu publicystów zwraca uwagę, że to niezwykle profesjonalna partia, usiana ekspertami od polityki europejskiej, światowców, którzy doskonale rozumieją, jak działa Bruksela – stwierdził w programie „Strefa starcia” politolog dr Bartosz Rydliński, komentując zachowanie polityków PO ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Wykładowca UKSW zauważył, że to europejska partia matka PO, EPL, jest „architektem” tego planu.

Münchhauseniada Trzaskowskiego, szarża Komorowskiego, epistoła Schetyny

Borys Budka prowadzi Platformę Obywatelską w stronę Konfederacji, ale wyborcy opozycji nie muszą się martwić. Oto bowiem jej nowym wodzem ogłosił...

zobacz więcej

– Gdyby PO wiedziała, jak Bruksela działa, wiedzieliby, że jednak głosowanie przeciw, wstrzymanie się od głosu czy próba wywrócenia tego wszystkiego może spowodować to, że kraje europejskiego południa, mocno poobijane nie tylko przez koronakryzys, ale również problemy gospodarcze i kryzys migracyjny – Włochy, Hiszpania, Grecja – zwyczajne nie otrzymają tych środków – zauważył politolog.

Wykładowca Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UKSW zauważył, że to europejska partia matka PO jest odpowiedzialna za fundusz, którego ratyfikację jej politycy próbowali storpedować.

– Przecież PO zachowuje się w kontrze do postanowień swojej międzynarodówki partyjnej – Europejskiej Partii Ludowej – stwierdził.

– Pamiętajmy, że Europejska Partia Ludowa jest w jakimś sensie architektem Funduszu Odbudowy. Ta koalicja, która Unią Europejską rządzi, czyli centrolewicy i centroprawicy – Europejskiej Partii Ludowej i Partii Europejskich Socjalistów – w Komisji Europejskiej, w Parlamencie Europejskim głosowały zawsze za – przypomniał Rydliński.

– Pytanie: kiedy Radosław Sikorski jest prawdziwym Radosławem Sikorskim? Wtedy, kiedy głosuje za Funduszem Odbudowy, czy kiedy krytykuje za to Lewicę i inne formacje, które popierają w tej akurat sprawie rząd PiS? – zapytał politolog.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej