RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szymański: Europa potrzebuje zmian, by narody czuły się bezpiecznie

Rząd z uwagą wsłucha się we wszystkie uwagi obywateli (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)
Rząd z uwagą wsłucha się we wszystkie uwagi obywateli (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Europa potrzebuje zmian, by narody zawsze czuły się w niej dobrze i bezpiecznie; z uwagą wsłuchamy się we wszystkie głosy obywateli, które wybrzmią w czasie „Konferencji o przyszłości Europy” – powiedział PAP minister ds. UE Konrad Szymański w dniu inauguracji Konferencji.

Paszporty szczepionkowe coraz bliżej. Unia Europejska podała datę

Porozumienie polityczne dotyczące paszportów szczepień przeciw COVID-19 jest oczekiwane do końca maja – powiedziała na konferencji prasowej w Porto...

zobacz więcej

W niedzielę, w Dniu Europy, o godz. 14:00 zainauguruje działalność „Konferencja w sprawie przyszłości Europy”, czyli seria debat i dyskusji o przyszłości Europy. Konferencja stanowi forum debaty z obywatelami oraz organizacjami pozarządowymi na temat wyzwań i priorytetów stojących przed UE .

Minister ds. UE zapewnił w rozmowie z PAP, że rząd z uwagą wsłucha się we wszystkie uwagi obywateli.

„To wyzwanie wymaga szczerego dialogu”


– Europa potrzebuje zmian, by narody zawsze czuły się w niej dobrze i bezpiecznie. To wyzwanie, które wymaga otwartego, szczerego dialogu i wspólnego wysiłku – powiedział Szymański.

– Z uwagą wsłuchamy się we wszystkie głosy obywateli, które wybrzmią w czasie rozpoczynającej się »Konferencji o przyszłości Europy« – zapewnił. W ramach Konferencji można zgłaszać uwagi, komentować inne pomysły, organizować wydarzenia i brać udział w spotkaniach i debatach za pośrednictwem wielojęzycznej platformy cyfrowej https://futureu.europa.eu/ .

Wszystkie stanowiska i opinie prezentowane za pomocą platformy oraz podczas innych wydarzeń, w tym sesji plenarnych Konferencji i tzw. dialog obywatelski będą podstawą do przygotowania raportu końcowego, która ma zostać przedstawiony wiosną przyszłego roku.

źródło:

Zobacz więcej