RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tragiczny wypadek podczas zabawy. 12-latek porażony prądem

Miejsce wypadku (fot. KPP Kamienna Góra)
Miejsce wypadku (fot. KPP Kamienna Góra)

W Kamiennej Górze (woj. dolnośląskie) doszło w sobotę do tragicznego wypadku. 12-letni chłopiec, który wspiął się na słup średniego napięcia, został porażony prądem. Jest w ciężkim stanie, trafił do szpitala.

Co wydarzyło się w pralni na Gocławiu? Podejrzany o zabójstwo w śpiączce

73-letni właściciel pralni na Gocławiu zginął w piątek od ciosów nożem, które zadał mu najprawdopodobniej pracujący z nim syn. Mężczyzny nie można...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 17. Na obrzeżach miasta bawili się trzej chłopcy w wieku 12 lat.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że jeden z chłopców postanowił wspiąć się na słup średniego napięcia – informuje w rozmowie z portalem tvp.info rzeczniczka policji w Kamiennej Górze asp. Paulina Basta.

W pewnym momencie chłopiec stracił równowagę i kiedy spadał, złapał rękę za niezaizolowany przewód, który go poraził.

Drugi z chłopców próbował mu pomóc, trzeci zawiadomił rodziców; na miejsce wezwano służby ratunkowe. Okazało się, że stan chłopca jest na tyle poważny, że trzeba było wezwać Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

– Dziecko najpierw przetransportowano do wrocławskiego szpitala klinicznego. Okazało się, że ma poparzenia 3 i 4 stopnia. Postanowiono przewieźć 12-latka do wielkopolskiego centrum leczenia oparzeń w Ostrowcu Wielkopolskim – mówi rzeczniczka.

– Trwają wstępne czynności, które zmierzają do zbadania wszelkich okoliczności. Ze wstępnych ustaleń wynika, że było wynikiem zabawy – kończy Basta.

źródło:
Zobacz więcej