RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Będzie zmiana w Platformie? Poseł o „lewicowym” odchyle Trzaskowskiego [WIDEO]

Powinien poddać się po prostu na nowo elektoratowi Platformy Obywatelskiej – mówił o obecnym szefie Platformy Obywatelskiej Borysie Budce poseł tej partii Bogusław Sonik. W programie „Nie da się ukryć” w TVP Info mówił też o Rafale Trzaskowskim i jego „lewicowym” odchyle.

Politycy PO-KO napisali list podważający przywództwo Budki. Lider PO zaskoczył komentarzem

Grupa parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej przygotowała list otwarty do swoich kolegów partyjnych i klubowych, w...

zobacz więcej

Grupa parlamentarzystów PO i KO przygotowała list otwarty do swych kolegów partyjnych i klubowych, w którym apeluje o podjęcie „poważnej debaty”, prowadzącej do „wieloaspektowej przemiany wewnętrznej”.

„Bez daleko idących zmian nie mamy szans utrzymania pozycji lidera opozycji, a w przyszłości wygrania wyborów” – przekonują autorzy listu.

List adresowany jest do „parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej”. Pod listem podpisanych jest 51 parlamentarzystów w tym m.in. były lider partii Grzegorz Schetyna oraz obecny wiceprzewodniczący PO Bartosz Arłukowicz i szef senackiego klubu KO Marcin Bosacki. Podpisani są też posłowie i senatorowie, którzy nie są członkami PO: Grzegorz Napieralski, Witold Zembaczyński czy senator Zygmunt Frankiewicz.

Jednym z sygnatariuszy listu jest poseł Platformy Obywatelskiej Bogusław Sonik. W programie „Nie da się ukryć” w TVP Info Sonik odnosząc się do listu zaznaczał, że oznacza on „jasny sygnał, że wybory powinny się na wszystkich szczeblach dokonać”.

– W związku z czym również lider powinien zrobić wszystko, aby poddać się po prostu na nowo elektoratowi Platformy Obywatelskiej – mówił poseł.

Parlamentarzysta odniósł się też do wiceszefa Platformy Rafała Trzaskowskiego, który – zaznaczał Sonik – buduje swój własny ruch. – Jak patrzę na jego aktywność, on raczej chce postawić na jakąś własną strukturę i budować wokół siebie jakieś przedsięwzięcie, być może związane z Platformą, ale biorąc pod uwagę jego lewicowy jakby odchył, to nie sądzę, żeby to była propozycja dla Platformy – mówił.

źródło:
Zobacz więcej