SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Gratka dla filatelistów. Paul McCartney uhonorowany serią znaczków

Na znaczkach są m.in. zdjęcia McCartneya w studiu nagraniowym (fot. PAP/EPA/ROYAL MAIL PRESS OFFICE / HANDOUT)
Na znaczkach są m.in. zdjęcia McCartneya w studiu nagraniowym (fot. PAP/EPA/ROYAL MAIL PRESS OFFICE / HANDOUT)

Royal Mail zaprezentowała serię specjalnych znaczków pocztowych, poświęconych legendarnemu muzykowi. Znaczków jest dwanaście, są swego rodzaju kroniką solowych dokonań byłego muzyka grupy The Beatles.

Kazimierz Górski na pocztowych znaczkach. „Już za życia stał się legendą”

26 lutego Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek upamiętniający przypadającą 2 marca 100. rocznicę urodzin najwybitniejszego trenera w...

zobacz więcej

„To hołd dla jednej z najbardziej kochanych i szanowanych ikon muzycznych Wielkiej Brytanii” – mówili przedstawiciele Royal Mail.

Osiem z dwunastu znaczków przedstawia okładki solowych płyt sir Paula McCartneya. Jest m.in. okładka wydanego w 1970 roku pierwszego solowego studyjnego albumu, zatytułowanego po prostu „McCartney”, a także płyty „Ram” sygnowanej jako „Paul McCartney&Linda McCartney”, bo ówczesna żona muzyka była współautorką części piosenek.

Na jednym ze znaczków widnieje też okładka najnowszego albumu „McCartney III”, który został nagrany i wydany w 2020 roku, podczas lockdownu spowodowanego pandemią. Na czterech znaczkach, które nie nawiązują do dyskografii muzyka, umieszczono jego podobiznę. Wykorzystano na nich pochodzące z różnych lat zdjęcia sir Paula McCartneya w studiu nagraniowym.

Znaczek z 1856 r. sprzedano na aukcji za 9,5 mln dolarów

Niewielki znaczek pocztowy „British Guiana 1 c Magenta” wydany w 1856 roku w Gujanie Brytyjskiej sprzedano we wtorek na aukcji w Nowym Jorku za 9,5...

zobacz więcej

O wyborze okładek płyt i zdjęć, które umieszczono na wszystkich dwunastu znaczkach, decydował sam muzyk.

Były basista i wokalista grupy The Beatles jest jednym z zaledwie trzech brytyjskich muzyków, którym Royal Mail poświęciła znaczki pocztowe. David Bowie został uhonorowany w ten sposób w 2017 roku, a Elton John w 2019 roku.

Filateliści, ale też pewne fani McCartneya będą mogli kupić poświęconą mu serię znaczków pod koniec maja, bo wtedy mają one trafić do obiegu.

źródło:

Zobacz więcej