RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Strzały na Times Square. Ranni zostali przechodnie

W strzelaninie ranne zostały dwie kobiety i dziewczynka (fot. PAP/EPA/Alba Vigaray)
W strzelaninie ranne zostały dwie kobiety i dziewczynka (fot. PAP/EPA/Alba Vigaray)

W Nowym Jorku na Times Square doszło w sobotę do bójki między kilkoma mężczyznami, która następnie przerodziła się w strzelaninę. Ranni zostali przechodnie – dwie kobiety i czteroletnia dziewczynka.

Gwałtowny wzrost strzelanin i zabójstw w Chicago. Ale liczba przestępstw spada

Przestępczość w Chicago spadła w porównaniu z ubiegłym rokiem o 7 proc. – podał tamtejszy departament policji. Największe spadki dotyczą liczby...

zobacz więcej

Ranne są w szpitalu, ich życie nie jest zagrożone. Trwają poszukiwania sprawców.

Według relacji policji dziewczynka z rodziną kupowała w momencie zdarzenia zabawki. Kula trafiła ją w nogę. Ranna został też 23–letnia mieszkanka Rhode Island i 43–letnia mieszkanka New Jersey.

„Na szczęście ci niewinni przypadkowi przechodnie są w stabilnym stanie” – napisał na Twitterze, burmistrz Bill de Blasio. „Sprawcy tej bezsensownej przemoc są poszukiwani i staną przed sądem. Napływ nielegalnej broni do naszego miasta musi się zatrzymać” – dodał.

Komisarz policji Dermot Shea powiedział, że strzelała podczas incydentu co najmniej jedna osoba. Motyw konfliktu, który zakończył się strzelaniną, jest nadal nieznany. Według policji w walce brało udział od dwóch do czterech mężczyzn. Incydent trwał bardzo krótko, a w pobliżu stał policjant, który słyszał cztery do pięciu strzałów.

Nowy Jork: Policja zatrzymała nożownika grasującego w metrze

Policja podała, że zatrzymano nożownika, który dokonał w ciągu kilku godzin zaatakował cztery osoby w pociągach i na stacjach nowojorskiego metra....

zobacz więcej

Coraz więcej przestępstw


W ostatnim roku Nowy Jork stanął w obliczu narastającej pandemii brutalnych przestępstw – pisze NYT. W tym czasie w strzelaninach poniosły śmierć 463 osoby, rok wcześniej 239. Liczba strzelanin na ulicach miasta w kwietniu wzrosła o 166 procent rok do roku.

Wielu mieszkańców – w opinii gazety – obawia się, że zwiększona przestępczość może ograniczyć napływ turystów, gdy już zostaną odwołane ograniczenia związane z pandemią koronawirusa.

źródło:

Zobacz więcej