RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Strzelanina podczas sąsiedzkiej imprezy. Są zabici

Policja wszczęła śledztwo w sprawie strzelaniny (fot. St. Louis County Police Department)
Policja wszczęła śledztwo w sprawie strzelaniny (fot. St. Louis County Police Department)

Dwie osoby zginęły, a trzy zostało ranne, gdy podczas sąsiedzkiej imprezy w amerykańskim mieście Kinloch doszło do strzelaniny. Do tragedii doszło w St. Louis w stanie Missouri.

Dziesiątki zabitych w strzelaninie w Rio de Janeiro

Do 28 wzrosła liczba zabitych w najbardziej krwawej operacji policyjnej w historii Rio de Janeiro - poinformowały w piątek wieczorem czasu...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 18.30 czasu lokalnego w mieście leżącym około 20 km na północny zachód od St. Louis. Świadek Willoid Williams powiedział telewizji KMOV, należącej do sieci CNN, że brał udział w „sąsiedzkim świętowaniu” w parku, które rozpoczęło się „pokojowo i pięknie”. W pewnym momencie podczas imprezy, organizowanej cyklicznie od lat 90., doszło do strzelaniny.

W zgłoszeniu przekazano policji, że „pięciu mężczyzn pojechało na własną rękę do szpitala”. Funkcjonariusze oświadczyli, że dwóch rannych zmarło w szpitalu, zaś trzej inni odnieśli obrażenia, które „nie zagrażają ich życiu”.

Williams opowiadał, że obok parku zatrzymało się auto i co najmniej trzy osoby zaczęły do siebie strzelać. – Widziałem jak ludzie padali na ziemię i uciekali – relacjonował.

Policja oświadczyła, że wszczęto śledztwo w sprawie strzelaniny, ale nie podano szczegółów.

źródło:
Zobacz więcej