Lewandowski jak natchniony. Rekord o krok

Robert Lewandowski trzy razy pokonał bramkarza Borussi Moenchengladbach (fot. PAP/EPA/MATTHIAS SCHRADER / POOL)

Robert Lewandowski strzelił trzy gole w meczu Bayernu Monachium z Borussią Moenchengladbach (6:0). To oznacza, że na dwie kolejki przed końcem sezonu „Lewemu” brakuje tylko dwóch bramek, aby poprawić strzelecki rekord wszech czasów, ustanowiony przez Gerda Muellera.

Finał Ligi Mistrzów zostanie przeniesiony? Jest oficjalne stanowisko

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson poprosił władze UEFA o przeniesienie finału piłkarskiej Ligi Mistrzów do Anglii. Mecz między Manchesterem...

Bayern do dzisiejszego meczu przystępował w glorii mistrza Niemiec. Stało się tak po tym, jak RB Lipsk przegrał z Borussią Dortmund i stracił matematyczne szanse na dogonienie Bawarczyków.

Skoro tytuł był już pewny, to kapitan reprezentacji Polski mógł się skupić na indywidualnych rekordach. Na trzy kolejki przed końcem Lewandowskiemu brakowało pięciu goli do poprawienia rekordu Gerda Muellera, który w sezonie 1971/2 zdobył czterdzieści bramek w sezonie.

Lewandowski szybko wziął się do pracy. Polak już w drugiej minucie zamienił na gola świetne podanie Davida Alaby i miał niesamowitą chęć na kolejne trafienia. W ciągu kolejnego kwadransa aż trzykrotnie próbował pokonać Yanna Sommera.

Skuteczna stała się dopiero próba numer cztery. Napastnik fenomenalnie złożył się do strzału i pięknymi „nożycami” pokonał bramkarza gości. To było jego dwusetne trafienie w barwach mistrzów Niemiec. Potrzebował do tego zaledwie 217 meczów.

Do przerwy Bayern prowadził z Borussią Moenchengladbach 4:0. Oprócz „Lewego” na listę strzelców wpisali się także Thomas Mueller i Kingsley Coman.

RL9 hat-tricka skompletował po przerwie, zamieniając na gola rzut karny. Wynik meczu został ustalony w 86. minucie, a do siatki trafił Leroy Sane.

Bayern pokonał Borussię Moenchengladbach 6:0. W przedostatniej kolejce