RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Popularna włoska wyspa wolna od COVID-19

Podstawą gospodarki Capri jest turystyka (fot. PAP/EPA/GIUSEPPE CATUOGNO)
Podstawą gospodarki Capri jest turystyka (fot. PAP/EPA/GIUSEPPE CATUOGNO)

Włoska wyspa Capri jest już wolna od COVID-19 – ogłosił tam w sobotę szef władz regionu Kampania Vincenzo De Luca. Zakończyło się tam szczepienie ludności. Wyspę zamieszkuje około 7 tys. osób. Szczepienia miały kluczowe znaczenie dla Capri, żyjącego z turystyki.

„Zmobilizowaliśmy dużo zasobów, aby umożliwić ludziom szybki dostęp do szczepionek”

Zmobilizowaliśmy dużo zasobów na rzecz badań i wsparcia, aby umożliwić ludziom szybki dostęp do szczepionek. Następnie aktywnie uczestniczyliśmy w...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

– Mieszkańcy Capri zostali uodpornieni, to niezbędne dla sezonu turystycznego – podkreślił przewodniczący regionalnych władz podczas spotkania z dziennikarzami na najbardziej znanym tam placu.

Zapowiedział, że następna będzie wyspa Ischia, także położona w Zatoce Neapolitańskiej. Potem, dodał, kolej na rejon Sorrento i krainę Cilento, a więc tereny masowo odwiedzane przez turystów.

Procida była pierwsza


Pierwszą „wyspą wolną od COVID-19” ogłoszono Procidę, także położoną niedaleko Neapolu.

W drugi weekend złagodzonych restrykcji we Włoszech do Wenecji przybyły tłumy turystów, przede wszystkim z całego regionu Veneto. Zwiedzający opanowali w sobotę historyczne centrum, przepełnione zostały wszystkie parkingi w rejonie miasta. Najwięcej przybyło do głównych atrakcji turystycznych miasta, przede wszystkim na plac Świętego Marka czy w rejon miasta Rialto. Media informują jednak, że nie doszło do niebezpiecznych w pandemii skupisk ludzi.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej