RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Włoskie media podały datę zakończenia obowiązkowej kwarantanny dla podróżnych z UE

Italia zostanie otwarta dla zagranicznych turystów w warunkach bezpieczeństwa (fot. Shutterstock)
Italia zostanie otwarta dla zagranicznych turystów w warunkach bezpieczeństwa (fot. Shutterstock)

Minister spraw zagranicznych Włoch Luigi Di Maio zapowiedział w sobotę zniesienie obowiązku pięciodniowej kwarantanny dla podróżnych z krajów UE, Wielkiej Brytanii i Izraela. Podkreślił, że Italia zostanie otwarta dla zagranicznych turystów w warunkach bezpieczeństwa. Nieoficjalnie włoskie media podały, że obowiązek pięciodniowej kwarantanny dla turystów z państw UE wygaśnie 15 maja.

Paszporty szczepionkowe coraz bliżej. Unia Europejska podała datę

Porozumienie polityczne dotyczące paszportów szczepień przeciw COVID-19 jest oczekiwane do końca maja – powiedziała na konferencji prasowej w Porto...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Po naradzie z ministrem zdrowia Roberto Speranzą na temat łagodzenia obostrzeń w turystyce szef włoskiej dyplomacji napisał w mediach społecznościowych: „Musimy zaplanować dobrze lato tak, aby zdrowie, gospodarka i praca nie zostały wystawione na niebezpieczeństwo”.

Dodał, że celem rządu jest otwarcie Włoch dla przybyszów z państw, które osiągnęły wysoki poziom szczepień przeciwko COVID-19 i złagodzenie części obostrzeń od połowy maja.

Przyjezdni z USA


– Pracujemy nad tym, by znieść minikwarantannę dla osób przyjeżdżających z krajów unijnych, Zjednoczonego Królestwa i Izraela, jeśli będą mieć negatywny wynik testu, zaświadczenie o szczepieniu lub wyzdrowieniu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy – oświadczył Di Maio.

Wyjątkowe odkrycie we Włoszech. Znaleziono szczątki sprzed tysięcy lat

Szczątki dziewięciu neandertalczyków znaleziono w Circeo we włoskim stołecznym regionie Lacjum – ogłosił w sobotę minister kultury Dario...

zobacz więcej

– To samo –  dodał – w przypadku USA, z którymi zostaną zwiększone loty wolne od Covid-19, a od czerwca zamierzamy znieść kwarantannę dla przybywających stamtąd.

Obecnie kwarantanna ta wynosi 10 dni.

Połączenie z Dubajem


Ponadto, jak poinformował włoski minister spraw zagranicznych, władze w Rzymie przygotowują loty wolne od COVID-19 w połączeniach z Dubajem, gdzie w październiku rozpocznie się światowa wystawa Expo.

Nieoficjalnie włoskie media podały, że obowiązek pięciodniowej kwarantanny dla turystów z państw UE wygaśnie 15 maja.

Zobacz także: Zawieszenie patentów na szczepionki? Jest porozumienie    

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej