RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Eurowizja. Brzozowski już w Rotterdamie „Trzymajcie kciuki”

Rafał Brzozowski wykona w Rotterdamie utwór „The Ride” (TVP; Forum)
Rafał Brzozowski wykona w Rotterdamie utwór „The Ride” (TVP; Forum)

Reprezentant Polski w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji Rafał Brzozowski jest już w Rotterdamie. – Już się nie mogę doczekać, kiedy wykonam utwór „The Ride” z radością i optymizmem. Trzymajcie kciuki – zaapelował do widzów TVP. Telewizja Polska pokaże wszystkie koncerty.

Artyści poparli projekt ustawy ministerstwa. „System wesprze najuboższych”

W czwartek w warszawskim Kinie Kultura odbyła się organizowana przez Zespół Ogólnopolskiej Konferencji Kultury konferencja prasowa pt. „Ustawa dla...

zobacz więcej

Utwór „The Ride”, który wykona Brzozowski został napisany i skomponowany przez szwedzkich kompozytorów: nominowanego do nagrody Grammy Joakima Övreniusa, Thomasa Karlssona, Clarę Rubensson, Johana Mauritzsona. Piosenki stworzone przez tych uznanych autorów zajmują czołowe miejsca na listach przebojów na całym świecie.

Dyrektorem artystycznym wideoklipu i występu scenicznego „The Ride” jest Mikołaj Dobrowolski, choreografię stworzył Agustin Egurrola, a wideo wyreżyserował Pascal Pawliszewszki.

Eurowizja w Holandii: kiedy koncerty?


65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w hali Ahoy w Rotterdamie. Koncerty odbędą się w następującej kolejności: półfinał nr 1 - 18 maja (wtorek); półfinał nr 2 - 20 maja (czwartek); koncert finałowy - 22 maja (sobota).Polska zaprezentuje się w drugim półfinale obok Austrii, Mołdawii, San Marino, Serbii, Islandii, Czech, Grecji, Estonii, Danii, Bułgarii, Szwajcarii, Finlandii, Litwy, Gruzji, Portugalii oraz Albanii.

Organizatorem tegorocznej Eurowizji ponownie jest Holandia z uwagi na odwołanie zeszłorocznego konkursu w związku z pandemią koronawirusa. Ostatnim zwycięzcą Eurowizji jest Duncan Laurence z piosenką „Arcade”, który w 2019 roku w Tel Avivie wywalczył zwycięstwo dla Niderlandów. Hasło tegorocznego konkursu Eurowizji to „Open up” (Otwórzcie się).

źródło:
Zobacz więcej