Po raz dziewiąty z rzędu. Bayern najlepszy w Bundeslidze

Dla Roberta Lewandowskiego to dziewiąte mistrzostwo Niemiec w karierze (fot. Roland Krivec/DeFodi Images via Getty Images)

Bayern Monachium, którego piłkarzem jest Robert Lewandowski, zapewnił sobie dziewiąty z rzędu tytuł mistrza Niemiec. Stało się to przed rozpoczęciem sobotniego meczu 32. kolejki z Borussią Moenchengladbach, dzięki porażce wicelidera RB Lipsk z Borussią Dortmund 2:3.

Finał Ligi Mistrzów zostanie przeniesiony? Jest oficjalne stanowisko

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson poprosił władze UEFA o przeniesienie finału piłkarskiej Ligi Mistrzów do Anglii. Mecz między Manchesterem...

Klub z Bawarii został mistrzem kraju po raz 31. w historii, co jest rekordem rozgrywek w Niemczech. Zgromadził 71 punktów, o siedem więcej od wicelidera, któremu do końca sezonu pozostały jeszcze dwa mecze.

Bayern jest bezkonkurencyjny nieprzerwanie od sezonu 2012/13. Pierwsze dwa tytuły w tej serii wywalczył, gdy Lewandowski był jeszcze piłkarzem Borussii Dortmund, ale przy kolejnych siedmiu Polak miał już istotny udział. Wcześniej polski napastnik dwukrotnie triumfował w Bundeslidze w barwach BVB.

Spotkanie monachijczyków u siebie z Borussią Moenchengladbach rozpoczęło się o godzinie 18.30.

Kapitanowi reprezentacji Polski brakowało tylko czterech goli do wyrównania rekordu Gerda Muellera, który w sezonie 1971/2 zdobył 40 bramek w sezonie.

Polak błyskawicznie rzucił się w pościg. Już w drugiej minucie zamienił na gola świetne podanie Davida Alaby. A to nie był koniec. W ciągu następnego kwadransa Lewandowski oddał jeszcze trzy celne strzały. Do siatki trafił dopiero w 34. minucie. Napastnik fenomenalnie złożył się do strzału i pięknymi „nożycami” pokonał Yanna Sommera.

Do przerwy Bayern prowadzi z Borussią Moenchengladbach 4:0.